3. Литекс изпусна хърватския шампион

Литекс изпусна хърватския шампион

Литекс завърши 0:0 с хърватския шампион Динамо (Загреб) в контрола, която бе играна в Белек пред 50 зрители. Двубоят бе равностоен, като ловчанлии можеха да стигнат дори и до успеха, но всички шансове, които се откриха пред футболистите на тима бяха пропиляни.

Мачът започна с лек натиск от страна на Динамо и още във 2-ата минута хърватите можеха да открият резултата, когато Самир бе изведен сам срещу Тодоров, но стражът на Литекс се намеси отлично в ситуацията.

В 18-атам минута ловчанлии отправиха първия си удар към вратата на хърватите, но шутът на Шандор бе прекалено лек, за да затрудни Томислав Бутина.

В 24-ата минута Ивайло Петков застана зад топката, за да изпълни фаул, но ударът му бе париран от вратаря на хърватите. В 30-ата минута след контраатака Ивелин Попов напредна и надбяга двама бранители на Динамо, но ударът му мина покрай вратата на динамовци.

В 53-ата минута Дока засече с глава центриране на Момчил Цветанов, но ударът му не намери очертанията на вратата пазена от Бутина. Само пет минути по-късно Мирко Хървогич се опита да изненада Голубович със силен удар, но сърбинът се намеси перфектно в ситуацията.

В следващите 5 минути хърватите имаха още 2 шанса да открият резултата, но ударит на Тадич и Сивонич бяха отразени. До края на мача и двата отбора не успяха да си отбележат голове.

Литекс: Тодоров, Манолев, Николов, Петков, Занев, Шандор, Кишишев, Сандриньо, Том, Дока, Ив. Попов (к). (Голубович, Барт, Венков, Попов, Бенгюзов, Бибишков, Цветков, Цветанов, Диего)

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение