3. Литекс нанесе нов тежък удар по Лудогорец (+ ВИДЕО и СНИМКИ)

Литекс нанесе нов тежък удар по Лудогорец (+ ВИДЕО и СНИМКИ)

Шампионите с втора загуба от началото на сезона, продължават да нямат вкаран гол, а Люпко бе изгонен в първия си мач

Литекс победи Лудогорец с 2:0 в голямото дерби от първия кръг на първенството в А група. Момчетата на Люпко Петрович изиграха страхотен двубой и напълно заслужиха успеха си. Данило Асприля откри резултата през първата част, а след почивката резервата Диого Виана оформи крайното 2:0. И двете попадения бяха впечатляващи и ще претендират за „Гол на кръга”. Заради бурната си радост след гола, Виана получи втори жълт картон и остави Литекс с човек по-малко в последните 5-6 минутки на срещата.

Загубата днес затвърди традицията Лудогорец да започна слабо в първенството и да губи на старта. През последните две години шампионите паднаха в първите си мачове съответно срещу Любимец и Хасково. Това беше и втори официален двубой от началото на сезона, в който шампионите не могат да вкарат гол.

Литекс започна двубоя на високи обороти и първите положения не закъсняха. В 10-ата минута Данило Асприля се справи с лекота с Браян Ангуло, навлезе в полето и от 7-8 метра отправи силен удар, но топката не попадна в очертанията на вратата.

Малко по-късно домакините отново бяха близо до гол. Йонсен намери на десния фланг Страхил Попов, който центрира в полето, успоредно на голлинията към Асприля, но колумбиецът не успя да нанесе точен удар.

Логичното се случи в 26-ата минута, когато натискът на домакините даде резултат. Солова акция на Асприля, който премина като на шега през трима защитници на шампионите, завърши с мощен удар на нападателя – 1:0. Страхотен гол на колумбийския футболист!

В 29-ата минута Бьорн Йонсен също бе близо до попадение, но ударът му с глава бе спасен от Стоянов. Лудогорец погледна към вратата на домакините чак в 33-ата минута, когато едно от новите попълнения Препелица шутира силно от дистанция, но топката мина над вратата.
В самия край на първата част вездесъщият тази вечер Асприля отново се подигра по фланга с Браян Ангуло, след което стреля силно, но Футболист №1 на България за миналата година Владо Стоянов бе добре позициониран и улови топката. Полувремето, в крайна сметка, приключи при минимална преднина за домакините от Литекс – 1:0.

Почивката явно се отрази добре на шампионите, които започнаха далеч по-добре второто полувреме. Разградчани владееха повече топката, но отново Литекс бе отборът, който стигна до чисто положение. В 57-ата минута Асприля центрира много опасно в полето, но Йонсен закъсня с малко и не успя да засече топката в опразнената врата. В 65-ата минута Люпко Петрович реагира остро на съдийско отсъждане, в резултат на което главният съдия Станислав Тодоров го изгони.

В 66-ата минута Козмин Моци можеше да изравни резултата. Румънецът се озова на стрелкова позиция и моментално отправи удар, но след рикошет топката излезе в корнер.

С течение на мача играта се накъса изключително много, а картоните заваляха. В 86-ата минута появилият се като резерва Диого Виана сложи точка на спора. Португалецът се разписа с много хубав удар от границата на полето, като успя да мушне топката в горния ляв ъгъл на вратата на Стоянов. В знак на радост Виана свали фланелката си след попадението, за което получи втори жълт картон и напусна терена. До края нови попадения нямаше и домакините се поздравиха със заслужен успех.

Актьорът, изиграл Гунди, ще бъде специален гост на Ботев Пловдив - Левски

Актьорът Павел Иванов, който играе Георги Аспарухов, във филма "Гунди - Легенда за любовта" ще бъде специален гост на мача между Ботев Пловдив и Левски

Ветераните на Левски победиха Хасково на турнир в памет на Александър Костов

Ветераните на Левски победиха с 3:2 Хасково в демонстративен мач от турнира в памет на легендарното крило Александър Костов

Томаш: Ако си мислим, че сме голямата работа, ще имаме проблем

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде пресконференция преди домакинството на Септември

Илиан Илиев: Треньорът има доста изисквания

Халфът на ЦСКА – Илиан Илиев-младши, сподели очакванията си преди домакинството на Септември София в събота

БФС и НСА сключиха споразумение за сътрудничество

Ректорът на Национална спортна академия, проф. Красимир Петков и президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов подписаха договор за сътрудничество

ЦСКА задържа Линдсет с двойна заплата

Ръководството на ЦСКА ще предложи двойна заплата на Джонатан Линдсет

Балъков и Акрапович варианти за Хебър

Не едно или две, а цели 15 имена се борят за треньор на Хебър

Славия следи ситуацията с вратар на ЦСКА

Славия следи ситуацията с вратаря на ЦСКА Димитър Евтимов и е възможно "белите" да го привлекат като свободен агент през зимата