3. Литекс направи каквото можа, но преклони глава пред Динамо (видео)

Литекс направи каквото можа, но преклони глава пред Динамо (видео)

Ловчанлии удариха две греди през първото полувреме, но през второто капитулираха

Литекс направи всичко по силите си, но загуби и втория мач от Динамо (Киев). Украинците спечелиха с 1:0 на стадион „Валерий Лобановский” и нанесоха четвърта поредна загуба на българския шампион в евротурнирите. Оранжевите удариха две греди през първото полувреме, но в 74-ата минута техният вратар Виничиус, който бе блестящ дотогава, допусна гол от своето поле. Фрапантен пропуск на Кодо още във 2-ата минута можеше да развие мача по различен начин, но прословутият малшанс отново споходи ловчанлии. Отрази се и контузията на Том, който не игра.

Защитата пред Виничиус допускаше колебания, но като цяло действаше безупречно. Динамо неутрализира почти всички опити на Литекс по фланговете, където Занев беше най-деен, и нанесе своя удар петнайсетина минути преди края.

Динамо отстранява втори български отбор през новия век, след като през 2002 г. се справи с Левски в Шампионската лига.

Литекс започна вихрено. Още във 2-ата минута ловчанлии можеха да открият резултата, но Шовковский блокира Кодо, който бе изведен сам срещу него.

Динамо отвърна на удара. Милевский засече с глава центриране от корнер и само отличната изява на Виничиус предотврати гол в неговата врата. Така двата отбора си размениха по едно положение.

Литекс обаче отново нанесе удар. Георги Миланов тресна страничната греда със силен диагонален шут извън наказателното поле в 11-ата минута.

После Динамо пое инициативата за по-дълъг период от време. Отбраната на българите обаче действаше безупречно, въпреки че Бодуров сбърка фатално в 33-ата минута. После националът се поправи.

Най-чистото положение дойде в 43-ата минута, когато Виничиус се справи блестящо под рамката. Той изби мощен удар от въздуха на Милевский от точката за изпълнение на дузпа.

Янев напомни за себе си в края на полувремето, когато изпълни опасен свободен удар, избит с мъка от Шовковский, а при последвалия ъглов удар капитанът на оранжевите центрира в напречната греда.

Динамо имаше леко превъзходство след подновяването на играта. Виничиус отново бе на мястото си в 54-ата минута, когато Милевский получи топката на удобна позиция, завъртя се и стреля, но в тялото на стража.

Литекс нямаше шанс в 60-ата минута, когато Кодо не успя да засече в мрежата на Шовковский прострелно центриране на Занев отляво.

След тази ситуация Динамо бе пълен господар на терена. Виничиус извади удар на останалия сам срещу него Попов преди вратарят да капитулира в 74-ата минута, когато Милевский от вратарското поле му вкара с глава.

Всичко за Литекс окончателно приключи в 77-ата минута, когато боецът Жос получи втори жълт картон.
Добрин Гьонов: Всяко начало си има край