3. Литекс не успя да спре победния марш на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс не успя да спре победния марш на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ловчанлии бяха по-добри, но направиха много пропуски, а гостите показаха завидна ефективност за 2:0 в Ловеч

Литекс не можа да спре победния ход на Лудогорец в А група и шампионите от Разград взеха пета победа от пет мача след 2:0 в Ловеч. Капитанът Гъргоров и резервата Бургзорг бяха точни за разградчани в двете полувремена.

Литекс бе по-добрият отбор в мача, но много пропуски на Герасим Заков и по-късно заменилият го Исмаил Иса попречиха на отбора на Христо Стоичков да открадне точка или три. Възпитаниците на Ивайло Петев показаха завидна ефективност и от едва няколко голови ситуации се разписаха два пъти.

Първото полувреме може условно да се раздели на две половини – до гола на Лудогорец и след него.

Гостите от Разград владееха топката със самочувствие, а всичко по-интересно в действията им минаваше през плеймейкъра Марселиньо.

Литекс отправи първия опасен удар в 8-ата минута – при бърза атака за „оранжевите” Галин Иванов шутира, Чворович не бе убедителен при първата си намеса, но изпревари притичалия Герасим Заков и лови.

Иван Стоянов получи извеждащ пас след това, но Николай Бодуров пресече. Бодуров обаче бе безпомощен в 16-ата минута. Иван Стоянов овладя дълго подаване, пусна за капитана Емил Гъргоров, който се изплъзна на Бодуров и с удар от границата на пеналта се разписа за 0:1.

Литекс напълно доминираше след гола, но неумението пред гола за пореден път струваше скъпо на ловчанлии.

Герасим Заков не разбра какво се случва в наказателното поле точно в средата на полувремето и не нанесе удар.

В 35-ата минута Йеленкович пусна заучено за Заков, но бившият нападател на Калиакра стреля в аут.

Минута по-късно албанецът Армандо Ваюши намери Заков, който остана сам срещу Чворович, но много нескопосано се опита да прехвърли вратаря и не бе много далеч от гола. Това бе най-големият пропуск през първата част.

Преди паузата и моторът на Литекс Георги Миланов опита да вкара, но ударът му мина покрай гредата.

Пред второто полувреме натискът на Литекс продължи, но играчите на Христо Стоичков доказаха, че в техния тим липсва типичния голаджия, който да оползотворява създадените положения.

Удари на Заков и Георги Миланов не затрудниха Чворович, а Миро Иванов с плонж прати покрай вратата след центриране на Гъргоров.

Стоичков най-сетне се реши да смени Герасим Заков, който нямаше ден, и на върха на атаката застана Исмаил Иса.

Секунди след влизането си на терена Иса вдигна публиката на крака със зрелищна задна ножица, но късметът изостави Литекс и топката мина малко над гредата.

Ивайло Петев също направи смяна, но неговата се оказа златна. Мишел Бургзорг замени креативния Марселиньо, което изненада мнозина, но се оказа печеливш ход.

Бургзорг влезе и първо помогна на Лудогорец да се справи с три поредни корнера пред своята врата, а после сложи точка на интригата.

Холандецът подхвана една контра за шампионите, пусна за Миро Иванов на крилото, той центрира, Бургзорг стреля, получи се рикошет в тялото на Бодуров и Пиргов бе матиран за 0:2 в 71-ата минута.

Исмаил Иса бе най-активният играч на Литекс до края, но и той бе преследван от малшанс. Десетина минути преди края Иса най-после прати в мрежата, но пък голът бе отменен за засада.

В края „оранжевите” загубиха надежда и спряха с бурните атаки, отчаяни от каръка в атака и собствените си неточности при завършващия удар.

Лудогорец и Левски са лидери с пълен актив от 15 точки, като и двата тима имат напълно еднакви показатели с голова разлика 12:2.