3. Литекс сложи "тройка" на Локо (Мездра) за начало на пролетния дял

Литекс сложи "тройка" на Локо (Мездра) за начало на пролетния дял

Нифлор с нови два гола, гостите изпуснаха дузпа

Лидерът в „А” група Литекс стартира повече от успешно пролетния дял на шампионата с убедителна победа над Локомотив (Мездра). Тимът на Ангел Червенков надделя с 3:0 над мездренските „железничари” в първи мач от пролетния полусезон, който се игра на Градския стадион в Ловеч.

Нифлор откри резултата в 10-ата минута с гол от дузпа, а в 45-ата минута се разписа за 2:0. Крайното 3:0 оформи Том в 50-ата минута. С днешните си два гола френският нападател на Литекс вече води убедително в листата на реализаторите с 12 попадения. С три по-малко от него има Мартин Камбуров от Локо (Сф).

Литекс безспорно бе по-добрият тим на терена и показа това още в първите минути на срещата. Въпреки натиска, който наложиха момчетата на Червенков, мездричани се опитваха да изненадат противника си на контраатаки и по този начин запазваха интригата в мача.

Първата възможност за Литекс дойде няколко секунди след първия съдийски сигнал, когато Том засече центриране в наказателното поле, но топката бе избито в корнер. Шест минути по-късно откъсващият се Нифлор бе фаулиран в наказателното поле и главният съдия Ахмед Ахмед не се поколеба да посочи бялата точка. Изстрелът на бразилеца бе спасен от Йордан Господинов, но дузпата не бе зачетена и реферът отсъди повторно изпълнение. Причина за това бе движението на Господинов напред преди удара, което е забранено от правилника. Вторият опит на Нифлор се оказа безпогрешен и резултатът бе открит в полза на „оранжевите”.

В 17-ата минута Локо (Мездра) също получи правото да изпълни дузпа, тъй като Барт игра с ръка в наказателното поле на домакините. Мартин Керчев стреля от бялата точка, но топката срещна страничния стълб и излезе в аут. Четири минути по-късно Коприваров стреля с глава след центриране на Страти Илиев, но ударът му е спасен от Галато.

В 37-ата минута Дока се промъкна между няколко играчи на Локомотив и стреля от границата на наказателното поле, но Господинов отрази удара му. Минута преди края на първото полувреме Том центрира от корнер, Николов засече в наказателното поле, където Нифлор се разписа за втори път. Така ловчанлии се оттеглиха на почивка с комфортна преднина от 2 гола.

През втората част футболистите на Червенков продължиха да пресират своя противник, като в 48-ата минута Дока пусна към Попов, който преодоля Господинов, но си поведе дълго топката и не може да стреля.

Две минути по-късно Том не сбърка и след хубав пас на Дока стреля от границата на наказателното поле, топката срещна тялото на противников играч и влезе в мрежата за 3:0. В 65-ата минута Кишишев изведе Ивелин Попов, който стреля от ъгъла на наказателното поле, но топката излезе в аут. Шест минути по-късно Ивелин Попов опита ефектна задна ножица след центриране на Дока, но Господинов изби със сетни сили.

В 72-ата минута Попов направи нов пропуск, след като засече с глава центриране от корнер, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

До края на срещата не се случи нищо съществено и така Литекс победи Локо (Мездра) с 3:0, с което постави начало на пролетния дял на шампионата.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо