3. Литекс води на китайския Шанхай с 3:0 на полувремето

Литекс води на китайския Шанхай с 3:0 на полувремето

Литекс води на Шанхай с 3:0 след първото полувреме на контролната среща между двата тима, която се играе в турския курорт Белек пред около 50 зрители, съобщиха от ловешкия клуб.

В 8-ата минута брилянтна контраатака на Литекс бе завършена от бразилеца Том, а 3 по-късно Ивайло Пеков подаде към Ивелин Попов , който хладнокръвно преодоля вратаря Аюин и реализира за 2:0. До края на първата част възпитаниците на бъдещия национален селекционер на България Станимир Стоилов отбелязаха още едно попадение. Станислав Манолев центрира от дясно в 34-ата минута и капитанът на Литекс Ивелин Попов вкара с глава втория си гол в мача.

За тима от Китай титуляр започна българският защитник Янко Вълканов.

Литекс: 12. Тодор Тодоров 2. Александър Барт 4. Ивайло Петков 5. Михаил Венков 8. Уелингтом да Силва - Том 10. Алехандро Сандриньо 16. Станислав Манолев 24. Шандор Дюри 25. Радостин Кишишев 32. Ивелин Попов 15. Дока Мадурейра

Шанхай: 1. Аюин 13. Ченг Лианг 5. Ду 6. Вълканов 32. Чен Лей 16. Ю Тао 15. Шен 21. Чен Тао 10. Мао