3. Литекс загуби от Хирошима с 0:1

Литекс загуби от Хирошима с 0:1

Отборът на Литекс записа загуба с 0:1 от японския Хирошима в приятелска среща, играна в турския курорт Анталия. Възпитаниците на националния селекционер Станимир Стоилов имаха повече на брой положения, но не успяха да резлизират и загубиха срещата. Хирошима пък пропусна дузпа, която бе спасена от Тодоров.

Литекс започна по-добре мача и можеше да открие резултата в 5-ата минута, но удар от фаул на Бензюгов не успя да намери целта. В 12-ата минута японците успяха да поведат, чрез Такахаги. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря Голубович, след което го преодоля и от 7,8 метра прати топката в опразнената врата за 0:1. „Оранжевите” реагираха мигновено и само 2 минути по-късно можеха да изравнят резултата, но опасно центриране на Цветанов бе избито от вратаря Сато. В 23-ата минута Занев получи топката малко зад централната линия, напредна и с бомбен удар от около 27-28 метра разтресе напречната греда, като вратарят на Хирошима дори не реагира. Три минути по-късно опасен удар на Цветанов бе спасен от вратаря Сато.

Втората част продължи с надмощие на Литекс, но пропуски направиха Цветанов, Бибишков и Занев. Стигна се обаче до 85-ата минута, когато Занев фаулира противников футболист в наказателното поле и Хирошима получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Кашиваги, който стреля силно, но Тодоров спаси. Литекс наложи тотален натиск в края на срещата и в последната минута Цветанов пропусна най-чистото положение за „оранжевите” през втората част. Страхил Попов напредна добре от дясно, центрира към Цветанов, който засече топката с глава от 7-8 метра, но не успя да уцели вратата и така резултатът остана непроменен.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение