3. Литекс загуби от Клуж с 0:1 в оспорван мач

Литекс загуби от Клуж с 0:1 в оспорван мач

Литекс загуби от Клуж с 0:1 в контролна среща, която се игра на стадион "АйСи Футбол Център" в турския курорт Анталия. Футболистите на Мъри Стоилов направиха един хубав мач, като с играта си впечатление направи бразилеца Дока, който игра с голямо желание.

В 8-ата минута футболистите на Мъри Стоилов направиха една от първите си хубави атаки, като в ситуацията Дока центрира в наказателното поле на Клуж, но топката бе избита от Коне в корнер. В 16-ата минута капитанът на ловчанлии се опита да прехвърли Нуньо, но топката излезе в аут.

В 18-ата минута гостите имаха шанс да открият резултата, след като Перейра изпробва удар с глава, но топката мина високо над гредата. Само пет минути по-късно Сандриньо получи дълъг пас, но бе изпреварен от вратаря на румънците Нуньо, който изби топката в тъч.

В 25-ата минута се откри добра възможност пред румънския клуб, като в ситуацията Перейра стреля силно, но ударът му бе неточен. В последните 10-ина минути на първото полувреме отборът на Литекс буквално натика съперника си в неговата половина. В 30-ата минута Шандов се опита да намери Ивелин Попов, но топката попадна право в ръцете на Нуньо. Самият Попов изстреля много силен шут към вратата пазена от Нуньо, но ударът му срещна напречната греда. Само минута по-късно отново след негов удар топката излезе в аут.

Натискът на ловчанлии продължи и в 42-ата минута Ивелин Попов отново пробва със силен удар да изненада Нуньо, но португалският страж на Клуж спаси.

През втората част като цяло играта бе равностойна. Клуж откри резултата в 62-ата минута, след като Дани подаде към Дюбарбиер и аржентинецът вкара единственото попадение в мача.

В 70-ата минута Нуньо спаси силен удар на Кишишев, който получи топката от Том. До края на срещата положенията и пред двете врати намаляха и не се стигна до опасности.