3. Локо (Мз) стресна Левски, но грохна след почивката – 3:1 за „сините”

Локо (Мз) стресна Левски, но грохна след почивката – 3:1 за „сините”

Гол от 25 метра обърна хода на двубоя

Левски успя да обърне с 3:1 Локо (Мз) в неочаквано труден мач за „сините” от 23-ия кръг на „А” група. Гостите откриха още в 4-ата минута и се държаха достойно до почивката, но през втората полувреме вицешампионите имаха пълно превъзходство и не допуснаха да се стигне до изненада.

Мачът на „Герена” започна неочаквано и още в 4-ата минута гостите откриха резултата, след като Лотас подаде на Красимир Георгиев, който излъга вратаря Петков и пусна топката в опразнената врата – 0:1. Това стресна възпитаниците на Емил Велев, които не намираха начин как да пробият бетона на тима от Мездра. През цялото първо полувреме домакините така и не стигнаха до 100-процентово чисто положение, като се задоволиха само с пробиви по фланговете, които не водеха до нищо интересно.

През втората част „сините” излязоха напълно преобразени и резултатът от това не закъсня. В 54-ата минута Гонзо изпусна чисто положение, но след 120 секунди нямаше какво да спаси Левашки. Сърмов си поведе топката пред пеналта и с отличен удар от около 25 метра не остави шансове на вратаря за 1:1. Това успокои домакините и те започнаха да градят много по-интересни атаки. В 64-ата минута Гонзо изведе Йовов на чиста позиция, който първия път не успя да вкара, но топката се озова в Гаджев, който му подаде и този път Бижутера не сбърка – 2:1.

Това сякаш задоволи напълно домакините и те се стремяха повече да задържат топката. Все пак Левски стигна до трети гол чрез Георги Иванов. След центриране на Йовов в 86-ата минута Гонзо засече топката, която спря в мрежата, въпреки намесата на Левашки – 3:1.

По този начин тимът от „Герена” събра 52 точки и остана на 4 зад лидера ЦСКА, докато Локо (Мз) е на 7-а позиция с 30 точки.
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо