3. Локо (Пд) надви Берое с 2:0 в груб мач на Лаута (ВИДЕО)

Локо (Пд) надви Берое с 2:0 в груб мач на Лаута (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха срещата с по 10 души, Преслав Боруков с първи гол

Отборът на Локомотив (Пд) постигна ценна победа, надигравайки с 2:0 състава на Берое в среща от 23-ия кръг на футболното ни първенство. И двата гола на "Лаута" паднаха след почивката, а футболистите на Локомотив и Берое завършиа срещата с по 10 души.

В 8-ата минута Джонатан Перейра получи хубав далечен пас и бе изпуснат от Бидунга, след което остана очи в очи с Лукас Рейдър, като го прехвърли от трудна позиция, но топката прелетя и над вратата.

Десет минути по-късно Преслав Боруков получи топката на около 20 метра от вратата и напредна. Нападателят не получи подкрепа от своите съотборници и стреля отдалеч, като след рикошет топката излезе в ъглов удар.

Първият точен удар дойде е 34-ата минута. Кийлън Лебон изведе Серкан Юсеин, който стреля силно от малък ъгъл по въздух, но Рейдър изби в ъглов удар. След него последва много неточен удар на Давиде Мариани от далечна дистанция.

В 40-ата минута Бирсент Карагарен показа невероятна класа и със страхотен дрибъл премина през четирима футболисти на заралии, след което стреля от малък ъгъл, но прати топката от грешната страна на мрежата.

Четири минути по-късно Александър Василев пробва късмета си от далечна дистанция, като неубедителната намеса на Генадий Ганев донесе ъглов удар за домакините.

В последните секунди на първото полувреме гостите останаха на терена с 10 души. Симеон Мечев бе изгонен от игра заради втори жълт картон.

В 60-ата минута численото равенство бе възстановено. Венсан Марсел застъпи ахилеса на Алиун Фал, като първоначално Давидов показа жълт картон, но след преразглеждане с ВАР промени решението си и изгони полузащитника на "смърфовете".

Седем минути по-късно Кийлън Лебон организира опасна контраатака, като пое топката от собствената си половина, проби до наказателното поле на Локо, след което стреля, но крайно неточно.

Лебон имаше още един шанс в 71-ата минута, като този път бе доста по-близо до целта, но отново не уцели вратата.

В 81-ата минута домакините поведоха в резултата. Първият си гол за Локомотив отбеляза Преслав Боруков. Нападателят отбеляза с глава след центриране от пряк свободен удар на Парвиз Умарбаев.

В 90-ата минута Бирсент Карагерен засече подаване на Петър Витанов в наказателното поле, за да прати топката в мрежата на Берое за 2:0.

Локо Пловдив - Берое 2:0

1:0 Боруков (81)

2:0 Карагерен (90)

Стартови състави:

Локо Пловдив: Рейдър, Томашевич, Петрович, Бидунга, Янчев, Умарбаев, Василев, Карагерен, Венсан Марсел, Илиев, Боруков

Берое: Ганчев, Тунгара, Юсеин, Динков, Мечев, Мариани, Перейра, Лебон, Сиам Юсеф, Джонатан Перейра, Фал

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА