3. Локо (Пд) не успя да зарадва Едо с победа при дебюта му и подели точките с Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Камбуров даде преднина на "железничарите" след почивката, фамозен гол на Охене оформи крайното 1:1

Локомотив (Пд) и Берое завършиха при резултат 1:1 в среща от изтегления 13-и кръг на Първа лига, който преполовява  първата фаза от редовния сезон. „Смърфовете” не успяха да зарадват Едуард Ераносян при официалния му дебют на „Лаута” и взеха само точка от срещата. Мартин Камбуров даде аванс на домакините в 57-ата, но „железничарите” бяха попарени от Охене четири по-късно с прекрасно изпълнение.

Срещата започна на високи обороти, като в 4-ата минута и двата тима изпуснаха по едно добро положение. Венци Василев пробва удар с левия крак от 12-13 метра, но не успя да нацели вратата, а в ответната атака Симеон Райков центрира в полето на гостите, където от малка дистанция Дани Кики не насочи добре топката с глава и Макенджиев успя да избие.

След четвърт час игра пред Берое се отвори нова добра възможност, пропиляна от Мапуку. Конгоанецът направи отличен пробив отдясно и остана сам срещу Ел Харуби, но вместо да подаде на влизащият на скорост Василев реши от малък ъгъл да стреля и това се оказа грешно решение, тъй като вратарят на Локомотив спаси без проблем.

Радослав Кирилов засече от движение топката от дъгата на големия пеналт, но малко не му достигна да реализира красив гол.

Мапуку също опита шут от дистанция, но пак неточно.

Динамиката се запази и след почивката, като нито един от двата тима не успяваше да наложи териториален превес.

Локомотив откри резултата в 57-ата минута след точен удар на Мартин Камбуров. Бранителите на Берое оставиха капитана на домакините да си нагласи топката и с далечен шут да матира Макенджиев за 1:0.

Отговорът на Берое не закъсня и в 60-ата минута Александър Василев затрудни максимално Ел Харуби, който все пак изби, а при добавката Ради Кирилов от отлична позиция не показа достатъчна точност.

Берое все пак стигна до попадение минута по-късно. Грешка в средата на терена даде възможност на заралии да организират бърза контра, Охене проби през средата на терена и с впечатляващ прехвърлящ удар върна паритета.

Във финалните минути центриране отдясно за Димо Бакалов можеше да се превърне в голова асистенция, но бранител се намеси на време и попречи да бъде вкаран втори гол във вратата на Берое.

Така резултатът 1:1 се запази до последния съдийски сигнал и Локомотив и Берое поделиха точките от мача.

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч