3. Локо Пд откри сезона с обрат над Пирин (ВИДЕО)

Локо Пд откри сезона с обрат над Пирин (ВИДЕО)

Томаш с първа победа начело на „смърфовете“, Карагарен блести

Локомотив (Пловдив) започна по най-добрия начин новия сезон в българския футболен елит.

„Черно-белите“ зарадваха феновете си с домакинска победа 2:1 след обрат над Пирин (Благоевград) в първия кръг на efbet Лига.

Успехът бе дебютен за треньора Александър Томаш начело на тима, който от своя страна спечели за четвърти пореден път срещу „орлетата“ в официални срещи.

Гостите от Благоевград, напуснати от своя наставник Петър Михтарски дни преди старта на кампанията, поведоха в резултата още в 9-ата минута.

Тогава Станислав Костов сложи край на головата си суша след намеса на ВАР, ала малко преди почивката Бирсент Карагарен направи страхотен рейд и асистира на Преслав Боруков за изравнителното попадение.

Точно след изтичането на първия игрови час пък самият Карагарен се разписа, за да оформи крайното 2:1 и да донесе трите точки на Локо Пд.

Срещата започна равностойно и в началото голови положения липсваха, но в 9-ата минута гостите отбелязаха попадение.

То падна след хитър пас, извел Станислав Костов зад гърба на защитата.

Нападателят овладя и хладнокръвно реализира като първоначално бе маркирана засада, но след намеса на ВАР голът бе признат и Пирин поведе в резултата.

След това Пирин заигра по-предпазливо и позволи на домакините да се настанят в неговата половина на терена.

Играта се накъса заради няколко последователни нарушения и така се стигна до заключителните минути на първата част, в които Локомотив стигна до изравняването.

В 42-ата Бирсент Карагарен проби страхотно по десния фланг и се справи с няколко съперника преди да подаде към непокрития в наказателното поле Преслав Боруков. Нападателят от своя страна не остави шансове на вратаря и отблизо възстанови статуквото – 1:1.

При този резултат дойде и почивката, ала след нея Локомотив натисна още по-сериозно и в началото на второто полувреме пропусна 2 отлични възможности за гол.

Добрата игра на „смърфовете“ бе възнаградена в 61-ата минута, когато Петър Витанов изведе Карагарен и той направи обрата пълен с диагонален изстрел – 2:1.

Впоследствие наставникът на гостите Красимир Петров опита да промени развоя на срещата с няколко промени, но те не донесоха резултат и в крайна сметка Пирин трябваше да се примири с поражението.

Локо Пд - Пирин 2:1
0:1 Станислав Костов (9)
1:1 Преслав Боруков (42)
2:1 Бирсент Карагарен (61)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив: 1. Илко Пиргов, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев (к), 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион;

Треньор: Александър Томаш;

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 23. Казуки Такахаши, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев, 10. Славчо Шоколаров, 29. Станислав Костов, 6. Юлиян Попев, 7. Китан Василев;

Треньор: Красимир Петров.