3. Локо (Пд) спъна Лудогорец на "Лаута" (ВИДЕО)

Локо (Пд) спъна Лудогорец на "Лаута" (ВИДЕО)

"Железничарите" удариха с 2:1 шампиона и отложиха празненствата за 5-ата титла в Разград

Локомотив (Пд) се наложи с 2:1 над Лудогорец в среща от 32-ия кръг на „А” група и отложи празнуването на 5-а поредна титла на разградчани в елита. Голмайсторът в „А” група Мартин Камбуров откри в 25-ата след изпълнение на фаул, а Емил Гъргоров покачи в 34-ата след майсторско изпълнение. Ключов момент в двубоя бе вторият жълт картон на Кафу в 32-ата, след който „орлите” играха близо час с човек по-малко. В добавеното време на втората част гостите намалиха чрез Вандерсон, но времето не стигна за повече и „железничарите” затвориха двубоя при резултат 2:1 в своя полза.

Двубоят започна на високи обороти като и двата тима показаха с играта си, че ще заложат на офанзивния футбол.

В 4-ата минута Дани Кики центрира в наказателното поле на гостите, но Камбуров не успя да засече от малка дистанция, а три минути по-късно Кешеру проби отляво, но би във вратаря Витанов.

В 25-ата минута след удар от фаул на Мартин Камбуров топката се отклони в Иван Иванов и заблуди Владо Стоянов, след което влетя във вратата за 1:0.

Кишада показа отлична техника и преодоля двама футболисти, след което пусна топката към Кешеру, но румънецът от чиста позиция стреля над вратата.

Втори сериозен удар за гостите дойде в 32-ата, когато Джонатан Кафу получи втори жълт картон за симулация и остави „орлите” в намален състав.

Хубав пробив на Пауло Серджо завърши с центриране, Дяков изчисти с глава право към Гъргоров, който укроти топката на гърди и с точен удар в долния десен ъгъл покачи на 2:0.

След почивката играта се накъсваше начесто след нарушения и сблъсъците на терена съпътстваха почти всяко отиграване.

Разградчани нямаха късмет в 62-ата, когато след центриране на Минев топката бе засечена Кешеру и се отклони от напречната греда.

Дани Кики пропусна да реши всичко в мача в 79-ата, когато ударът му премина на сантиметри от страничната греда.

В добавеното време Вандерсон получи в наказателното поле на Локомотив, задържа между двама бранители и с точен диагонален шут прати топката в мрежата за 2:1.

Попадението дойде обаче прекалено късно за разградчани, които не успяха да стигнат до повече и отстъпиха с 1:2 пред Локомотив.

Георги Иванов: Искам да изчистя всички съмнителни съдии