3. Локо (Пловдив) нанесе първа домакинска загуба на Берое през сезона

Локо (Пловдив) нанесе първа домакинска загуба на Берое през сезона

„Смърфовете” над чертата след 1:0 в Стара Загора

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, надигравайки трудно с 1:0 състава на Берое. Срещата се игра на стадион „Берое” в Стара Загора и бе първа от програмата на 19-ия кръг на родната „А” група, а единственото попадение бе дело на Йордан Тодоров в 42-ата минута. С успеха пловдивчани излязоха над чертата за изпадащите отбори и вече имат актив от 15 точки, на 1 пред Локо (Мездра), но мездренчани са и с мач по-малко. Това пък бе първа домакинска загуба на Берое за настоящия сезон.

Двубоят започна изключително припряно и в началото двата тима просто изритваха безцелно кълбото към противниковото наказателно поле. Първият точен удар в мача дойде чак в 18-ата минута, след като Писаров засече с глава центриране отдясно, но топката попадна право в Ставрев.

След това положение двата тима отново започнаха с безидейното изритване на кълбото в половината на противника. След 25-ата минута обаче темпото на игра видимо се вдигна и в 27-ата минута Данчо Тодоров проби отляво, стреля ниско с левия крак, но Пейков изчисти в корнер. Секунди по-късно Даксон центрира остро от фаул и отново Тодоров бе близо до гола, засичайки с десния крак, но този път в аут.

В края на полувремето пловдивчани определено играеха по-добре и в 32-ата минута отново можеха да открият резултата, след като Даксон направи ново много хубаво центриране от фаул, Боян Илиев се извиси над всички на далечната греда, но изстрелът му с глава не намери очертанията на вратата на Берое.

Така дойде 42-ата минута, когато „смърфовете” все пак успяха да открият резултата. Тогава Здравко Лазаров хвърли дълъг пас в половината на Берое, където Йордан Тодоров изпревари Станислав Бачев и елегантно прекара кълбото зад Боян Пейков – 1:0.

До края на полувремето зрителите видяха само два жълти картона за играчи на гостите и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 Локомотив.

Втората част започна с доста нарушения в центъра на терена и по-малко положения пред двамата вратари. В 51-ата минута Даксон за пореден път центрира много добре от фаул, Данчо Тодоров игра с топката, но прекалено леко и не затрудни Пейков. Секунди по-късно Берое организира бърза контраатака по десния фланг, която завърши с изстрел на Писаров и страхотно спасяване на Ставрев с крак. 5 минути по-късно Данчо Тодоров стреля опасно с десния крак, но кълбото премина над напречната греда на Пейков.

В 63-ата минута пловдивчани имаха нова страхотна възможност да удвоят преднината си, след като Дембеле свали с глава за Боян Илиев, който от 7-8 метра стреля високо над опразнената врата. След това положение темпото спадна рязко и до края на двубоя нямаше повече чисти голови ситуации пред двамата вратари. Запомниха се само две опасни контраатаки на гостите, които обаче не доведоха до нищо опасно и едно остро центриране на Дончо Атанасов, което не бе засечено от никой.

Така Локомотив (Пловдив) нанесе първа домакинска загуба на Берое за сезона с 1:0 и излезе над чертата на изпадащите отбори в „А” група.

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен