3. Локо Сф би минимално заспалата Славия и ще играе в Лига Европа

Локо Сф би минимално заспалата Славия и ще играе в Лига Европа

"Железничарите" запазиха 4-тото място и ще играят в евротурнирите

Локомотив Сф победи Славия като гост в „Овча Купел” с минималното 1:0 и успя да завоюва заветното 4-то място в „А” група, което дава право на участие в Лига Европа през следващия сезон. „Червено-черните” бяха по-активният отбор на терена и успяха да реализират едно от положенията, които създадоха през второто полувреме.

Преките конкуренти на Локо Сф за 4-тото място взеха резонни победи, но това не им стигна да изместят столичани от зона Европа. Черно море победи Берое с 1:0, а Локо Пд надделя над Черноморец с 2:1 като гост. "Моряците" завършиха с равни точки с "железничарите", по 52, но има по-лоши показатели в преките мачове и по този начин Локо Сф се класира в Лига Европа.

Мачът беше много скучен през първата част и не предложи нищо на малкото публика по трибуните. Феновете на домакините, недоволни от слабата игра на своя отбор, скандираха „Горчиво!” по адрес на любимците си.

Джемал Джонсън вкара безценния гол за състава на Локомотив Сф, който запази 4-тото място на отбора в класирането. В 65-тата минута след добра атака на „железничарите” Джонсън отправи удар и след коварен рикошет топката излъга вратаря Кунчев и попадна в мрежата на Славия.

Момчетата на Диян Петков заслужаваха гола заради по-активната си игра през втората част, когато създадоха няколко удобни положения пред вратата на домакините и принудиха Кунчев да се намесва авторитетно на няколко пъти.

През първата част двата състава не показаха нищо стойностно и се оттеглиха на почивка при нулево равенството. Двете нули на светлинното табло отразяваха слабата и скучна игра на двата столични тима.

Нито едно сериозно голово положение не успяха да създадат футболистите за 45 минути, а мачът се характеризираше с много грешни пасове и накъсана игра характеризират мача. Няколко добри атаки бяха правилно спрени със засади от съдийската тройка.

През втората част мачът живна и заслуга за това имаха гостите. Локомотив Сф създаде няколко опасности и се възползва от шансовете си. След гола на Джонсън „славистите” не показаха особено желание да изравнят и бяха изпратени с бурни освирквания от собствените си привърженици в края на мача. Обидите на публиката на домакините към играчите на Венци Стефанов започнаха още преди гола. Феновете сякаш предусещаха развръзката на терена и скандираха „Горчиво!” и „Извади отбора!”.

Така след този мач Локо Сф успя да си запази мястото в зона Европа, а Салвия записа ужасяващ край на сезона, като „белите” нямат победа в 8-те последни мача от шампионата.