3. Локо (Сф) удари Черно море след осемгодишна суша във Варна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Сф) удари Черно море след осемгодишна суша във Варна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ранен гол на Сашо Бранеков донесе пети успех за "железничарите" през сезона

Локомотив (София) извоюва минимална победа с 1:0 като гост на Черно море в мач от десетия кръг на "А" група. Единственото попадение за столичните "железничари" отбеляза Александър Бранеков още в деветата минута.

Това е първи успех за Локомотив във Варна от 9 септември 2006 година, когато се наложи с 3:2. Оттогава "железничарите" имаха едва две точки в седем гостувания на "Тича".

Столичните "железничари" взеха аванс още преди да са изтекли и 10 минути от двубоя. В деветата Бранеков бе оставен непокрит при изпълнение на корнер, бранителят на гостите се извиси необезпокояван и с глава прати топката в мрежата на Китанов.

Възпитаниците на Никола Спасов се активизираха, но само за една опасна атака през първата част. В 16-ата минута Коконов изведе Живко Петков сам срещу Митрев, но нападателят на "морето" се засуети и топката му бе избита.

През втората част Черно море бе единственият отбор на терена. Варненци търсеха гола по всякакъв начин. Симеон Райков и Иван Коконов пробваха половин дузина удари от дистанция, ни нито един от тях не намери мрежата зад Митрев. Отбраната на Локомотив пък се справи с всяко едно опасно центриране и така "железничарите" се поздравиха с пети успех от началото на първенството.

В последните секунди на двубоя варненци получиха още един шанс да изравнят, но отново Божидар Митрев се справи и закова топката на голлинията след удар на Живко Петков с глава.

След победата си Локо (Сф) се изкачи до шестата позиция, като вече има 17 точки, докато Черно море има девет и е осми.