3. Локо (СФ) загуби с 0:1 от Бърно в Агия Напа

Локо (СФ) загуби с 0:1 от Бърно в Агия Напа

Локомотив (Сф) претърпя загуба с 0:1 от чешкия Бърно в контролна среща, която се игра в кипърския курорт Агия Напа. "Железничарите" бяха равностойни на противника, но така и не успяха да отбележат.

Началото на двубоя бе равностойно, като Локомотив опитваше да прави конраатаки, но без сериозен успех. Шпичиш не можа да нанесе удар от добра позиция след половин час игра, а удар с глава на Атанасов мина близо до целта в 35-ата минута.

В 42-ата минута защитата на Локо остави непокрит Дошек, който реализира бе проблеми. През втората част възпитаниците на Окука упражниха натиск, но подобно на есенния полусезон, офанзивния вал на тима не работеше както трябва.

Балдовалиев имаше на няколко пъти възможност, но липсата на шанс и добрите изяви на вратаря Поспех лишиха Локомотив от изравнителен гол.

В края на мача страстите на терена взеха връх и Дзаферович бе изгонен от игра в 81-ата минута след нарушение и последвала словесна интервенция към кипърския рефер.

В последните секунди стражът на чехите Поспех за малко щеше да контузи Кристиан Добрев, като влезе изключително грубо в краката му, което породи напрежение на терена на спортен център "Алфа".