3. Локо (София) на точка от лидера след обрат над Локо (Мездра) - 2:1

Локо (София) на точка от лидера след обрат над Локо (Мездра) - 2:1

Дербито на „железничарите” завърши с 20 души на терена и резултат 2:1 в полза на столичани.

Локомотив (София) победи Локомотив (Мездра) с 2:1 в среща от 18-ия кръг на А група. Отборът от София направи обрат, след като на полувремето губеше с 1:0 и играеше с човек по-малко. Във втората част столичните „железничари” вкараха две попадения, като едно от тях бе с помощта на Линков , а второто попадение бе дело на Камбуров. Дербито на „железничарите” завърши с 20 души и резултата 2:1 в полза на столичани.

Първата част започна под диктовката на домакините, който за 5 минути пропуснаха няколко много добри положения, но все пак резултата остана равен. В 12-ата минута дойде най-доброто положение пред играчите на столичните железничари, след като Камбуров проби страхотно залъга защитник на гостите и вратаря подаде към Асамоа, който от метър не успя да уцели празната врата.
В 22-ата минута дойде момента на щастие за играчите на Локо (Мездра), след като откриха резултата. Иса проби, стреля от границата на наказателното поле, удара му срещна гредата, топката попадна в Табаков ,а който моментално подаде към Иса, който не сбърка този път и откри резултата в полза на мездренските „железничари” – 0:1

В 31-ата минута топката се оплете отново в мрежата на Левашки, но този път голът не бе зачетен, защото Иса се бе оказал в положение на засада. В 41-ата минута Отново играчите на гостите имаха много добра възможност, след като Петков получи топката на границата на наказателното поле и стреля, но вратаря направи страхотен плонж и спаси.

В последните секунди на полувремето се стигна до много ключова ситуация. Играчите на домакините изпълниха корнер, топката се отби и попадна в Иса, който тръгна на скорост и излизаше сам срещу вратаря, но бе изблъскан от Савич и Антон Генов му показа директен червен картон, така домакините трябваше да играят цяло полувреме с човек по-малко.

Макар с човек по-малко второто полувреме започна под диктовката на Локомотив (София) и до логичното се стигна в 53-ата минута. Домакините изравниха резултата след комично попадение във вратата на гостите. Димо Атанасов центрира, Линков излезе да лови,но удари токата с ръка и я вкара в собствената си врата.

Натискът на домакините продължи и те стигнаха до пълен обрат в 65-ата минута. Центриране стигна до Генков, който свали топката в краката на Камбуров, а той се обърна към Линков и със мощен изстрел прати топката във вратата на гостите. Така резултата стана 2:1 в полза на столичните „железничари”.

Положенията пред вратите намаляха доста. Само няколко шута се запомниха по посока на вратата на гостите. В 85-ата минута се стигна до ново положение с червен картон. Кавдански извърши много грубо нарушение, след което се сдърпа с Димо Атанасов и получи директен червен картон, с което численото равенство бе възстановено.

С тази победа Локомотив (София) се качва на втора позиция с актив от 37 точки и измества ЦСКА, поне за няколко часа. Отборът от Мездра е на 13-та позиция с едва 17 точки.
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо