3. Локо (София) загуби драматично от Арджеш с 3:4

Локо (София) загуби драматично от Арджеш с 3:4

Отборът на Локомотив (София) претърпя драматична загуба с 3:4 от румънския Арджеш в контролна среща, играна в кипърския курорт Агия Напа. „Железничарите” постоянно бяха в ролята на догонващи, но при резултат 3:4 в 57-та минута не успяха да съумеят отново да изравнят.

Срещата започна равностойно, но още в 12-ата минута Арджеш успя да поведе в резултата с гол на Войкулет, който с диагонален удар прехвърли вратаря Галев за 0:1. Локо опита да върне гола и създаде няколко добри атаки, които в крайна сметка не затрудниха отбраната на противника. В 22-та минута Шпишич стреля опасно, вратарят Босняк със сетни усилия докосна топката и тя се отби в напречната греда. Пет минути по-късно Дзеферович стреля опасно, но топката бе изчистена от голлинията. Малко след това Арджеш удвои преднината си, след като Настасия засече топката след центриране от корнер остави безпомощен вратаря на Локо. В 37-та минута „железничарите” върнаха едно попадение чрез Добрев, който прати топката директно във вратата, след изпълнение на непряк свободен удар – 1:2, като при този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част двата отбора създадоха истинска голеада само за 10-ина минути. Първо в 50-ата минута Камбуров засече с глава центриране на Караджинов и матира вратаря Босняк, а само 3 минути след това Войку с глава отново даде преднина на румънския тим – 2:3. В 56-ата минута резултатът стана 2:4, след като Настасия от близо вкара топката в мрежата на Галев. Буквално в ответната атака Локо отново намали, след като центриране по земята на Камбуров бе засечено от Балдовалиев за 3:4, а минутата бе едва 57-а. Веднага след гола, Камара от състава на Арджеш можеше да вкара, но останал очи в очи с Галев, стреля в тялото на вратаря. В 69-ата минута Балдовалиев имаше добра възможност да изравни, но не успя да нанесе хубав удар по топката, след като бе оставен сам в наказателното поле. До края на срещата „железничарите” натиснаха, но не успяха да стигнат до нов гол и така резултатът остана непроменен.

Локомотив (София) – Арджеш 3:4

0:1 Войкулет 12’
0:2 Настасия 32’
1:2 Добрев 37’
2:2 Камбуров 50’