3. Локомотив (Мездра) и Спортист не успяха да се победят в контрола

Локомотив (Мездра) и Спортист не успяха да се победят в контрола

„Локомотив” (Мездра) не успя да победи „Спортист” (Своге) в предпоследната контролна среща на мездренчани преди началото на първенството. Проверката в Мездра се състоя при изключително силен вятър, който затрудни и двата отбора. Дебют начело на „железничарите” направи новия старши треньор Атанас Атанасов, а като титуляри започнаха новото попълнение Радослав Анев и дошлият на проби нападател Бамба.

„Локомотив” (Мездра) не успя да победи „Спортист” (Своге) в предпоследната контролна среща на мездренчани преди началото на първенството. Проверката в Мездра се състоя при изключително силен вятър, който затрудни и двата отбора. Дебют начело на „железничарите” направи новият старши треньор Атанас Атанасов, а като титуляри започнаха новото попълнение Радослав Анев и дошлият на проби нападател Бамба.

Мачът започна с лек домакински натиск, като Бамба можеше да открие резултата още в 3-та мин., но ударът му мина над напречната греда. Удари на Краси Георгиев и Аристеидис Лоттас минаха близо до вратата, пазена от Симеонов, докато най-опасното положение за гостите дойде в 21-та мин. Антов намери юношата на ЦСКА Димитров, който се измъкна зад защитата, но ударът му мина на няколко сантиметра от десния страничен стълб. Три минути по-късно Анев проби отдясно и центрира, Бамба акробатично стреля с глава, но ударът му мина покрай вратата.

В 27-та минута Николай Цветков (Демона) изведе Стефанов зад отбраната на „червено-черните”, но ударът му бе спасен от Георгиев, а при добавката изстрелът на Миро Антонов бе избит от Лоттас. В следващата атака играчите от Своге все пак откриха резултата. Те повториха упражнението от преди малко, като отново Стефанов се озова очи в очи с Георгиев, но този път юношата на „Славия” го преодоля и технично вкара в опразнената врата. В края на полувремето удар на Бамба със странична ножица се отклони в гърба на бранител и вратарят на „Спортист” Симеонов улови топката без проблеми.

На почивка в игра за тима на „Локомотив” се появиха Страти Илиев, Зоран Цветкович, Фаусто и Тодор Симов с цел да засилят нападателната мощ на домакините, но вместо това гостите стигнаха до втори гол. В 48-та мин. след разбъркване в полето на Георгиев, Демона овладя топката и технично я пусна под плонжа на вратаря за 0:2. Четири минути по-късно след изпълнение на корнер защитата на Спортист изби топката. Тя попадна в Цветан Антов, който стреля с воле от 25 м., изстрелът му рикушира в тялото на Страти Илиев и се оплете в мрежата зад Симеонов.

Минута по-късно Фаусто центрира отляво към Радо Анев, който стреля от движение, но ударът му мина покрай вратата. В 58-та мин. след центриране от корнер на Анев, Илиев продължи топката с глава към Бамба, но слабият му удар бе избит от голлинията от Цвятко Иванов. Натиска на „железничарите” се усилваше с всяка измината минута, но пропуски направиха Бамба и Фаусто, който с глава от непосредствена близост не можа да отбележи.

В 67-та минута Цветкович центрира топката в полето на Своге, Фаусто стреля от движение, но отново Симеонов показа добър рефлекс. В 80-та мин. Филипов центрира към Бамба, но дошлият на проби играч вкара топката с ръка. Три минути преди края на срещата „червено-черните” изравниха резултата след като Трифонов с глава засече центриране на Филипов. В последната минута на мача още един гол на Бамба бе отменен заради засада.

След края на мача изпълнителният директор на Локомотив (Мз) Георги Бачев заяви, че нападателят от Кот д’Ивоар Бамба ще остане на проби до края на седмицата.

ЛОКОМОТИВ (МЕЗДРА) - СПОРТИСТ (СВОГЕ) 2:2
0:1 Мартин Стефанов (28)
0:2 Николай Цветков (48)
1:2 Цветан Антов (52)
2:2 Тихомир Трифонов (87)

Локомотив: Георги Георгиев, Филип Филипов, Тихомир Трифонов, Цветан Антов (79’ Трайче Лостовски), Хюго Симоеш, Аристеидис Лоттас (46’ Страти Илиев), Максим Папонов (46’ Зоран Цветкович), Красимир Георгиев - к. (46’ Фаусто), Радослав Анев, Георги Каранейчев (46’ Тодор Симов), Бамба;

Спортист:
Димитър Симеонов (76’ Михаил Велчев), Стефан Цветков, Ивайло Димитров (61’ Иван Котетеров), Лъчезар Младенов (к.), Емилиян Иванов (46’ Цвятко Иванов), Николай Цветков (72’ Деян Борисов), Иван Терзийски (31’ Мариян Драгнев), Никола Иванов, Мирослав Антонов (75’ Стоян Абрашев), Мартин Стефанов (66’ Борислав Димитров), Ивайло Димитров (57’ Георги Иванов);