3. Локомотив отказа с лекота съименника си от Мездра - 3:0

Локомотив отказа с лекота съименника си от Мездра - 3:0

Столичните „железничари” постигнаха лесен успех с 3:0 над Локомотив (Мз) в мач от 25-я кръг на „А”група. Възпитаниците на Драгомир Окука не положиха кой знае какви усилия за трите попадения, благодарение на които остана по петите на Черно море във временното подреждане със сбор от 46 точки. Головете за домакините отбелязаха Мартин Камбуров на два пъти за 14-ото си попадение за сезона и Виктор Списич. Борбата за евротурнирите с Черно море изглежда ще бъде водена до самия край в първенството. Локо (Мз) се намира на 10-о място 30 точки

Столичните „железничари”постигнаха лесен успех с 3:0 над Локомотив (Мз) в мач от 25-я кръг на „А”група. Възпитаниците на Драгомир Окука не положиха кой знае какви усилия за трите попадения, благодарение на които остана по петите на Черно море във временното подреждане със сбор от 46 точки. Головете за домакините отбелязаха Мартин Камбуров на два пъти за 14-ото си попадение за сезона и Виктор Списич. Борбата за евротурнирите с Черно море изглежда ще бъде водена до самия край в първенството. Локо (Мз) се намира на 10-о място 30 точки.

Локо (Сф) взе без особени проблеми очаквана преднина над съименника си от Мездра. С голове на Мартин Камбуров и Виктор Списич в петминутен отрязък на първото полувреме домакините поведоха с 2:0. Мездренци практически не застрашиха вратата на Валентин Галев, докато големият брой пролуки в собствената им отбрана доведе до редица неприятности пред наказателното поле на Юлиан Левашки.

Головото предимство бе спомогнато и от изгонването на Предраг Пажин, който изкара едва 17 минути на терена в Надежда, след като получи директен червен картон за професионално нарушение срещу откъсналия си Зоран Балдовалиев. Капитанът на Локо (Мз) изобщо не оспори решението на рефера Александър Костадинов и предостави лентата на Левашки.

След като откриха резултата в 32-ата минута домакините заиграха далеч по-активно и опасно, възползвайки се от празните пространства в противниковата половина. Балдовалиев асистира за първия гол, извеждайки Мартин Камбуров практически на празна врата. Нападателят не сбърка и отбеляза редовния си гол. Пет минути по-късно Ваня Дзаферович изведе Златински по лявото крило, той пусна топката към точката за изпълнение на наказателен удар, където Списич разстреля Левашки за 2:0.

След като отвори преднината си от два гола Локо София заигра по-бавно, с повече подавания в собствената половина и няколко на брой спорадични дълги паса към крилата намиращи се зад централната линия.

Почти нищо не се промени и след почивката. Столичните „железничари” продължиха да налагат методичния си подход срещу явно обезверения отбор на Локо (Мз). Четири минути след подновяването на играта Камбуров отбеляза втория си гол в мача. Зоран Балдовалиев центрира от ъглов удар, а топреализаторът в „А” група засече топката, която срещна напречната греда и падна зад голлинията на Левашки. Христозов направи опит да изчисти, но голът вече бе признат.

В 64-ата минута гостите се сдобиха с третия си капитан в срещата, след като Левашки бе заменен. На негово място в игра влезе Георги Георгиев, а капитанската лента отиде върху ръката на Николай Христозов.

След третия гол домакините се поотпуснаха, което предостави повече свобода за действие на офанзивните играчи на Мездра. До най-опасната ситуация пред вратата на Валентин Галев достигна Краси Георгиев, който стреля на сантиметри над напречната греда. Минута след това в 82-ата Драгомир Окука извърши и последната си смяна. Теренът напусна голмайсторът Камбуров за заслужена почивка, на негово място влезе Данаил Митев.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо