3. Локомотив (Пд) победи Гигант (Съединение) с 2:0 (+СНИМКИ)

Локомотив (Пд) победи Гигант (Съединение) с 2:0 (+СНИМКИ)

"Орлета" бележат за "смърфовете"

Локомотив (Пд) победи третодивизионния Гигант (Съединение) с 2:0 във втората си контрола след прехвърлените акции от Коко Динев на сдружение "Бъдеще за Локомотив". Двубоят се игра на Лаута, а головете за черно-белите вкараха новото попълнение Благой Наков и Александър Якимов.

Възпитаниците на Неделчо Матушев играха с огромно желание и контролираха през цялото време събитията на терена. В контролата взе участие и шотландецът Джордан Мортън, който е на проби. Неофициален дебют за представителния тим направи още един юноша на черно-белите – Мариян Ангелов.

В 12-ата минута Александър Якимов пробва атрактивна странична ножица, която за съжаление на домакините не завърши с гол.

Резултатът бе открит в 35-ата минута, когато Ивайло Димитров – Шведа напредна по десния фланг. Последва центриране към малкото наказтелно поле, където Благой Наков засече с крак за 1:0.

В 56-ата минута другото ново попълнение – Венелин Филипов, нахлу отляво в наказателното поле и почти от аутлинията пусна хитър пас към Якимов. Халфът се озова сам пред вратата и необезпокояван удвои – 2:0.

След мача черно-белите бяха пуснати в почивка. Първата тренировка за новата седмица ще е в понеделник от 18 часа на Лаута.

Старши треньорът на Локомотив Неделчо Матушев заяви след победата над Гигант, че времето до мача с Левски е малко и отборът ще бъде сглобяван в движение.

„Очакваме още нови футболисти“, сподели Матушев, цитиран от "Дарик".

„Доволен съм от движението на футболистите в мача. Те се представиха много по-добре, отколкото срещу Верея“, добави треньорът на Локомотив.

„Малко е времето до мача с Левски. Ще гледаме да се подготвим максимално добре. Отборът ще се сглобява в движение. Убеден съм, че ще успеем“, каза още Неделчо Матушев.