3. Локомотив (Пд) с класическа победа срещу Спортист

Локомотив (Пд) с класическа победа срещу Спортист

Дембеле, Лазаров и Данчо Тодоров наказаха закъсалия отбор от Своге

Отборът на Локомотив (Пд) победи с 3:0 като домакин Спортист (Своге). Мачът е под номер 1 в програмата на 20 кръг от българското футболно първенство. Срещата бе ръководен от кипърска съдийска тройка, с главен съдия Стелиос Трифонос. Със спечелените 3 точки пловдивските „железничари” заеха 13-то място във временното класиране, докато гостите от Своге са на незавидната 15-позиция.

Първото полувреме премина под диктовката на футболистите на Локомотив (Пд). Домакините натиснаха още с първия съдийски сигнал и Здравко Лазаров стреля опасно в 2-та минута, но Стоянов спаси. Веднага в следващата атака Гара Дембеле имаше шанс да открие резултата, но се засуети и отново вратарят на Спортист се намеси решаващо като изби в корнер.

Натискът на Локо се усилваше с всяка изминала минута. Най-деен за „смърфовете” бе Здравко Лазаров, който още на 2 пъти опита късмета си от дистанция, но неточно. Логичното се случи в 36-та минута и Локомотив (Пд) поведе в резултата. Лазаров центрира отляво към задната греда, където Мечеджиев върна топката към вратарското поле и за Дембеле остана най-лесното – да отбележи на празна врата.

Отборът на Спортист отговори на своите домакини с далечни удари на Младенов и Димиртов. В края на полувремето Локомотив удвои своята преднина. Точен бе Здравко Лазаров, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него от страна на Лъчезар Младенов.

Второто полувреме започна спокойно. Гостите от Своге се опитаха да наложат териториален натиск и да владеят повече топката. Въпреки това в 54-та минута Локомотив направи преднината си класическа. Йордан Тодоров се измъкна зад защитата на Спортист и с прецизен удар покрай вратаря Стоянов се разписа за 3:0.

След този гол футболистите на Наджи Шенсой успокоиха играта и пренесоха битката в центъра на терена. Отборът от Своге създаде головите си положения за втората част между 70-та и 75-та минута. Първо Бижев излезе на удобна стрелкова позиция, но вратарят на Локо Ставрев отрази неговия удар. След това Игнатов отправи хубав удар извън границата на наказателното поле, Ставрев изби, след което Бижев прати топката във вратата на Локомотив. Преди това, обаче, бе вдигнат флаг за засада на Бижев и голът бе отменен.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо