3. Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Спартак (Варна) на турнира "Албена Къп 2009"

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Спартак (Варна) на турнира "Албена Къп 2009"

Спартак (Варна) записа загуба в първия си двубой от турнира Албена Къп 2009, след като отстъпи на Локомотив (Пловдив) с минималното 0:1, предаде кореспондентът на Novsport.com във Варна.

През цялото първо полувреме и част от второто възпитаниците на Драголюб Симонович, бяха по-добрият тим на терена и могат само да съжаляват за негативния резултат.

Първата по-сериозна възможност за Спартак дойде в 15-ата минута, когато Тони Костадинов се опита да изненада вратаря на Локомотив (Пловдив) Акалски, но топката мина над сглобката на вратата.

След това бившият капитан на „соколите” стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът отново беше неточен.

Момчетата на Симонович записаха още няколко пропуска, но до гол така и не се стигна.

В 58-ата минута Стойко Сакалиев стигна до положение, но Акалски се намеси и предотврати отбелязването на гол.

Две минути по-късно тимът на Локомотив (Пловдив) стигна до първото си голово положение, което успя да реализира за 1:0. Това стана, след като Том засече центриране на Делибашич и простреля стража на Спартак Благоевич, който все още е на проби в отбора.

До края на срещата нито един от двата тима не успя да стигне до попадение и двубоят приключи при резултат 1:0.