3. Локомотив (София) не успя да победи Калиакра

Локомотив (София) не успя да победи Калиакра

Калиакра (Каварна) и Локомотив (София) завършиха наравно 2:2 контролната си среща, която се изигра в Албена. Първото попадение в мача дойде в 31-а минута, когато Траян Дяков от Локо София шутира извън границата на наказателното поле, топката рикошира в Камбуров и излъга вратаря Радомиров за 1:0.

Калиакра (Каварна) и Локомотив (София) завършиха наравно 2:2 контролната си среща, която се изигра в Албена.

Още в 10-та минута на срещата, Иван Караджов от Калиакра напусна терена със счупен нос,след сблъсък със Савич.

Железничарите атакуваха по-често,но застрашаваха противниковата врата главно с далчечни удари. Все пак в 32-ата минута след разбъркване пред вратата на каварненци, Дяков стреля от точката на дузпата, топката се отклони в гръб на футболист в синьо и влезе във вратата на Радомиров.

На почивката и двамата наставници подмениха почти изцяло съставите си, като за Калиакра на терена останаха таранът Иван Петков, влезлият на мястото на Караджов- Садула, Стоилов и Милен Бонев.

В 51-ата минута, появилият се на почивката Джеферович засече с глава центриране от корнер и удвои резултата. Само 4 минути по-късно Петков повтори упражнението, но на отсрещната врата. Отново деветката на Калиакра бе в основата на изравнителния гол в 60-та мин.

След центриране отляво Петков стреля с глава, но топката се отби в гредата и попадна на крака на новопривлечения Гриша Иванов , който от 3 метра не сбърка.

До края на мача липсваха чистите положения,като двата тима създадоха по няколко безрезултатни разбърквания в противниковото наказателно поле. Любопитно е че през втората част в отбора на Калиакра имаше трима юноши, докато в този на Локомотив се открояваха имена като Дзаферович,Кристян Добрев, Караджинов, Коилов, Златински и Балдовалиев.

Във втори пореден мач треньорът на Локо, Драгомир Окука използва различни футболисти в двете полувремена, с това изключение, че защитникът Дарко Савич остана на терена през всичките 90 минути. Интересен е фактът, че през първото полувреме той игра като ляв бек, а през второто като десен.

Състав на Локомотив (София):
Първо полувреме: Галев, Лопеш, Пасков, Марков, Савич, Родригес, Дяков, Горанов, Атанасов, Шпишич, Камбуров;
Второ полувреме: Тинков, Дзаферович, Николов, Добрев, Димитров, Караджинов, Д. Марков, Коилов, Златински, Митев, Балдовалиев.