3. Лудогорец и Полония потичаха здраво за 0:0 пред погледа на Любо Пенев (видео)

Лудогорец и Полония потичаха здраво за 0:0 пред погледа на Любо Пенев (видео)

Генчев пропуска дузпа в началото на втората част, разградчани все още нямат победа на турска земя

Отборите на Лудогорец и Полония (Варшава) завършиха наравно 0:0 в контролна среща, играна в турския курорт Анталия.

Пред погледа на националния селекционер Любослав Пенев разградчани, така и не съумяха да отбележат попадение въпреки, че получиха правото да изпълнят дузпа в началото на втората част.

Първото полувреме протече в добро темпо при поделено надмощие. И двата отбора си размениха по няколко нелоши атаки, но нямаха късмет със завършващия удар.

Сред най-активните от състава на Лудогорец бе Марселиньо, който в 10-ата минута получи подаване отдясно в наказателното поле на поляците, но ударът му от десетина метра бе отразен от вратаря на поляците.

Само три минути след почивката главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар в полза на българския тим за нарушение, извършено срещу Жуниор Кишада. С изпълнението се нагърби Станислав Генчев, който обаче стреля слабо и полският страж успя да спаси.

Докрая на срещата българите имаха тотален превес, но не успяха да се възползват от него. Марселиньо имаше възможност да открие резултата в 63-ата минута, когато засече с глава центриране на Шоко отдясно, но стреля право във вратаря.

В 72-ата минута пък Мишо Александров получи топката на границата на наказателното поле и без да се бави стреля от воле, но кълбото профуча на метър-два встрани от дясната греда.

По този начин отборът на Лудогорец записа нулево равенство с третия в полското първенство и все още е в търсене на първа победа в контролите на турска земя.
-------------------------------------------------------------------------------
14:42 Станаха ясни стартовите състави на двата отбора:

Лудогорец: 1. Голубович, 25. Минев, 5. Барт, 33. Гулдан, 77. Витиня, 8. Генчев, 18.  Дяков, 84. Марселиньо, 11. Кишада, 7. Александров, 22. Иванов

Резерви:
13. Петр, 30.  Аргилашки, 36. Кашчелан, 4. Мантиля, 20. Шоко, 19. Бакалов, 23. Гъргоров, 24. Сантос, 6.  Костадинов, 26. Димитров, 37. Хронец, 27. Кабаселе

Полония:  1.
Лива, 26. Тодоровски, 4. Пачински, 11. Кокушка, 5. Чотра, Балустер, 29. Шултес, 32. Бруно,  20. Баручан, 22. Брезецки, 9. Чани

МАЧЪТ МИНУТА ПО МИНУТА:

90' Край на мача!

82' Кашчелан и Кабаселе влизат в игра на местата на Генчев и Кишада.

81' Марселиньо стреля по земя от границата на наказателното поле, право в ръцете на вратаря.

72'  Михаил Александров стреля от воле от границата на наказателното поле, но на метър-два покрай дясната греда.

70' Напрежение на терена. Футболистите на двата отбора се скупчиха в половината на Лудогорец, където резервният страж на разградчани изблъска с ръка Чани. До по-сериозни ексцесии обаче не се стигна. Мачът продължава

63' Марселиньо засече с глава центриране на Шоко отдясно, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

55' Удар на Кишада е отразен от Лива. Последва корнер, но не не случи нищо интересно пред вратата на Полония.

51' Бакалов влиза в игра на мясото на Мирослав Иванов

49' Генчев пропуска от бялата точка. Ударът му е твърде слаб и вратарят на Полония успя да спаси!

48'  Дузпа за Лудогорец за нарушение на Пачински срещу Жуниор Кишада!

46' Две смени в състава на разградчани на почивката. В игра се появяват Шоко и резервният вратар Петр, които заменят съответно Витиня и Голубович. От своя страна поляците направиха три смени в състава си. На мястото на Кокушка, Шултес и Чотра, в игра се появяват Бешвили, Вшалек и Садло.

46' Започна второто полувреме

45' Край на първата част

45' Генчев стреля силно от пряк свободен удар от далечна дистанция, но топката попадна право в ръцете на полския страж.

43' Барт пробва удар от границата на наказателното поле, но вратарят на поляците бе на мястото си и спаси.

Христо Бонев и националният селекционер Любослав Пенев са на трибуните и наблюдават срещата на живо.

42' Продължителна атака на Лудогорец. Няма да кой да нанесе завършващия удар.

29' Отборът на Полония опитва да натисне Лудогорец в неговата половина, но защитата на разградчани е много добре подредена и не оставя празни пространства на съперника.

23' В последните минути игровите действия се развиват главно в средата на терена. Няма интересни положения пред двете врати.

18' Слаб удар на Брезецки от границата на наказателното поле не затруднява по никакъв начин Голубович.

15' Лудогорец е по-активният тим в началните минути на срещата. Разградчани пробват скоростни атаки и по двата фланга, но до този момент без резултат.

10' Отлична възможност за Лудогорец. Марселиньо получи топка отдясно в наказателното поле и стреля силно от десетина метра, но вратарят на поляците се намеси много добре и изби в корнер.

7'
Пряк свободен удар в полза на разградчани. Марселиньо стреля неточно.

2' Слънчево време посрещна двата отбора

1' Начало на срещата

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо