3. Лудогорец игра добре, но трепери до края за реми срещу Стяуа в Разград (видео)

Лудогорец игра добре, но трепери до края за реми срещу Стяуа в Разград (видео)

Българският шампион и румънския гранд приключиха контролата при 1:1 с по 10 души

Българският шампион Лудогорец пропусна да победи в Разград румънския гранд Стяуа /Букурещ/. „Орлите” имаха териториално предимство през почти целия мач, но в крайна сметка контролната среща приключи при резултат 1:1.

Първото полувреме на стадион „Лудогорец Арена” започна с домакински натиск на тима, воден от Ивайло Петев, но Безяк и Гела пропуснаха изгодни ситуации. В 35-ата минута Мишо Александров пропиля най-изгодната ситуация, след като стреля встрани от малък ъгъл и така почивката дойде при нулево реми.

Второто полувреме започна идентично с първото, но четвърт час след паузата 23-кратните шампиони на Румъния изненадващо поведоха в резултата. Тогава десният краен бранител на домакините Шоко не бе на мястото си и голмайсторът на гостите Ади Роча се възползва мигновено.

Той получи пас в наказателното поле и не остави шансове на Чворович с параболичен, диагонален шут за 1:0. След попадението Лудогорец започна още по-масирано да търси гола, а десет минути по-късно в игра се появи Кишада, който замени неубедителния в този мач нападател Безяк.

Бразилецът определено бе по-деен от словенеца и доста освежи играта на шампионите. Именно Кишада се превърна в автор на изравнителното попадение, паднало пет минути преди края на двубоя. Тогава Миро Иванов центрира от корнер, а капитанът Генчев с глава прехвърли защитата на гостите и за бразилеца остана най-лесното – да вкара отблизо топката във вратата на Стяуа.

Малко по-късно двата тима останаха с човек по-малко на игрището, тъй като оставилият отлични впечатления холандски полузащитник на домакините Бургзорг и бранителят на гостите Балан се сдърпаха и бяха пратени преждевременно под душовете. До края Лудогорец потърси и втори гол, но не успя да го намери и така срещата приключи при равенство 1:1.