3. Лудогорец марширува към 11-ата (ВИДЕО)

Лудогорец марширува към 11-ата (ВИДЕО)

Шампионите отказаха Ботев Пд за минути в Разград

Лудогорец записа осма последователна победа над Ботев (Пловдив).

Шампионите спечелиха с 3:0 домакинството си от 25-ия кръг на efbet Лига и така нанесоха първа загуба на „жълто-черните“ през календарната година.

Сблъсъкът между първия и третия във футболния ни елит бе решен за по-малко от 10 минути, в които разградчани вкараха 2 гола.

Бърнард Текпетей откри в 10-ата със страхотен гол, а в 19-ата Оливие Вердон удвои отблизо с глава. В 57-ата пък Каули оформи класиката след бърза контраатака.

Така Лудогорец марширува уверено към 11-ата си поредна титла на България, тъй като има 9 точки аванс пред втория ЦСКА кръг преди края на редовния сезон.

Наставникът на тима Анте Шимунджа остави на резервната скамейка всичките национални състезатели на Лудогорец, а именно Кирил Десподов, Спас Делев, Доминк Янков и кипърецът Пиерос Сотириу, но пък в титулярния състав след 6-месечно отсъствие заради контузия се завърна капитанът Антон Недялков.

Въпреки това, разградчани овладяха инициативата веднага след началния съдийски сигнал и се настаниха в половината на пловдивчани.

Още преди да са изминали 180 секунди игра зимното попълнение на шампионите Рик Джонатан се възползва от лошо изчистена топка след корнер и отправи опасен удар, който обаче бе блокиран.

Първият точен изстрел в двубоя пък се оказа решителен, защото в 10-ата минута Лудогорец поведе.

След една постепенна атака Бърнард Текпетей получи отдясно и с много прецизен шут в далечния горен ъгъл от границата на наказателното поле не остави шансове на Георги Аргилашки – 1:0.

Ботев (Пловдив) отговори малко след това, с удар от дистанция, след който Сержио Падт показа класа и спаси.

Не след дълго обаче Лудогорец удари отново. В 19-ата минута, след късо разигран ъглов удар Каули Оливейра центрира към далечната греда, където Игор Пластун върна към колегата си в защита Оливие Вердон и той отблизо с глава удвои аванса на домакините.

Последваха още два изстрела на „орлите“ преди да се стигне до 30-ата минута, в която зимните им попълнения Рик Джонатан и Тисера комбинираха добре, ала изстрелът на последния срещна гредата.

Последва пропуск на Кафумана Мануел Шоу от Лудогорец, за да дойде почивката при резултат 2:0.

Малко след нея Ботев можеше да го намали, но Падт изби в корнер след опита на Антоан Бароан да го преодолее с глава.

След изпълнението на ъгловия удар пък домакините организираха мълниеносна контраатака.

В 57-ата минута Текпетей изведе Каули и Аргилашки напусна пределите на наказателното си поле, за да пресече подаването, но не прецени излизането си и за бразилеца остана най-лесното. Той го преодолея още с поемането на топката, а после я прати в опразнената врата – 3:0.

Последваха още лоши новини за Ботев, защото скоро след изтичането на първия игрови час Джеймс Ето‘о получи неприятна травма и бе изнесен на носилка.

До края повече попадения не паднаха, така че Лудогорец взе пълния комплект от точки и събра 61, докато Ботев (Пловдив) остана с 43 в своя актив.

В понеделник обаче Черно море ще може да измести „канарчетата“ от третото място, ако не загуби домакинството си на Ботев (Враца).

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 3:0
1:0 Текпетей (10)
2:0 Оливие Вердон (19)
3:0 Каули Оливейра (57)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (к), 4. Сисиньо, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 23. Мануел Кафумана, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 73. Рик Джонатан, 95. Каули;

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс, 8. Тодор Неделев (к), 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето'о, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец;