3. Лудогорец мина с лекота през Враца и превзе върха (ВИДЕО)

Лудогорец мина с лекота през Враца и превзе върха (ВИДЕО)

Десподов с 2 гола и асистенция за разгром над Ботев

Лудогорец измести ЦСКА от първото място във временното класиране на футболната efbet Лига.

Това стана след очакван успех над Ботев (Враца) с 4:0 в мач от 10-ия кръг, след който шампионите събраха 22 точки и превзеха върха с по-добра голова разлика от „червените“.

„Орлите“ решиха всичко още преди почивката, когато Кирил Десподов вкара 2 гола, а между тях асистира на Матиас Тисера за третия. В добавеното време на мача пък Каули се разписа, за да сложи точка на спора.

Така Лудогорец записа втори успех за 4 дни, след като в четвъртък записа паметен такъв над италианския Рома, воден от легендарния Жозе Моуриньо.

Разградчани вече са в серия от 5 победи за първенство, докато Ботев (Враца) влезе в поредица от 4 поражения.

Домакините се разделиха със своя треньор Росен Кирилов и в неделя бяха водени от временния наставник Владислав Вутов,  но останаха с човек по-малко в самото начало.

Още в 22-ата секунда на срещата Мартин Кавдански фаулира Спас Делев и след преразглеждане на ситуацията с ВАР беше изгонен с директен червен картон още в 3-ата минута.

След това за Лудогорец стана по-лесно, а на сцената излезе Кирил Десподов.

В 8-ата минута той центрира от ъглов и Антон Недялков продължи към далечната греда, където Тисера направи фрапантен пропуск от непосредствена близост.

В 17-ата минута обаче Десподов вкара изключително атрактивно попадение. Той засече от движение с външен фалц центриране на Рик Джонатан и не остави шансове на вратаря – 1:0.

Вторият гол не закъсня и падна по-малко от 10 минути след първия. В 26-ата минута отново Рик Джонатан изведе Десподов, който овладя технично и пусна хитър пас успоредно на голлинията, за да може Тисера да удвои аванса на Лудогорец.

В 33-ата минута двамата повториха упражнението, но този път вратарят на домакините спаси, а в 40-ата Десподов бе съборен в наказателното поле и гостите получиха дузпа.

Потърпевшият я изпълни хладнокръвно, за да оформи класиката в 41-ата минута.

Така първото полувреме завърши при резултат 3:0, а второто бе далеч по-спокойно и головите положения не бяха много.

В 78-ата минута Ботев (Враца) вкара гол, който обаче бе отменен заради засада. Във втората минута на добавеното време пък Лудогорец сложи точка на спора, след като резервата Каули Оливейра оформи крайното 4:0.

Така шампионът взе своето под дъжда във Враца и дори успя да спести сили за визитата си на Бетис в четвъртък, когато шампионите ще играят в Испания своя втори мач от групите на Лига Европа.

Ботев (Враца) вече има 7 загуби в 10 мача и заема 12-ата позиция в класирането със 7 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 0:4
0:1 Кирил Десподов (17)
0:2 Матиас Тисера (26)
0:3 Кирил Десподов (41, дузпа)
0:4 Каули Оливейра (90+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов (к), 3. Мартин Кавдански, 4. Луис де Соуза Соарес, 8. Диего Фераресо, 10. Сантиаго Монтоя, 14. Мартин Атанасов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 21. Жан Пиер да Силва, 37. Том Рапнуи;

Треньор: Владислав Вутов;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Пад, 3. Антон Недялков (к), 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 20. Густаво Сантана, 21. Жан Карничник, 32. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев;