3. Лудогорец на крачка от 11-ата (ВИДЕО)

Лудогорец на крачка от 11-ата (ВИДЕО)

Шампионите надвиха 1:0 Берое

Лудогорец победи Берое с 1:0 в мач от 26-ия кръг на родния футболен елит. Бернард Текпетей отбеляза победното попадение, а шампионите вече водят с 12 точки пред втория ЦСКА и докостват 11-а поредна титла.

След по-малко от минута игра домакините отправиха първи точен удар в мача. Алиун Фал шутира, но слабо и не затрудни Серджио Падт. Лудогорец отговори с неточен изстрел с глава на Сотириу.

В 11-ата Алиун Фаул отново се пробва, но този път ударът му с глава беше неточен. Сотириу направи нов пропуск 60 секунди по-късно. Кипърският нападател получи пас от Десподов, но топката му дойде малко висока.

Последва нов шанс за Лудогорец. Този път с гола се размина Каули. Берое реагира с удар на Серкан Юсеин, който бе блокиран в корнер.

В 23-ата минута пробив на Текпетей отляво завърши с центриране към Десподов, който обаче не успя да уцели добре топката. В 35-ата Каули стреля в аут. Пет по-късно шут на Георги Динков срещна тялото на Игор Пластун.

Натискът на шампионите даде резултат в 59-ата минута. Сотириу пусна към Текпетей, който стреля силно и не остави шанс на Генадий Ганев - 0:1. Домакините имаха претенции за нарушение на Гонсалвеш в хода на атаката, но след намесата на ВАР играта продължи.

Малко след попадението пък Шимунджа пусна в игра Рик Джонатан, а теренът напусна капитана Десподов. В 77-ата Омар Камара изведе Алиун Фал зад отбраната на Лудогорец, а Серджио Падт тръгна да пресреща нападателя на Берое. Той прехвърли нидерландеца, но и вратата на "орлите' и топката излезе аут.

В края на двубоя домакините се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но Серджо Пад изби изстрели на Давиде Мариани и Умар Камара.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Бърнард Текпетай (59)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 4. Христо Митев, 5. Сиам Бен Юсеф, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани, 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Василев Десподов, 19. Пиерос Сотириу, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей, 95. Каули Оливейра