3. Лудогорец надигра тотално Слован Братислава и продължава напред в ШЛ (ВИДЕО)

Лудогорец надигра тотално Слован Братислава и продължава напред в ШЛ (ВИДЕО)

Шампионът на България спечели реванша срещу словашкия тим само с 3:0, а освен това удари и две греди и направи куп пропуски

Шампионът на България Лудогорец се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига! Това стана факт, след като днес тимът от Разград победи с класическото 3:0 Слован Братислава. Първият мач бе завършил с успех с 2:1 в полза на словашкия шампион, но след днешната победа с 3:0 Лудогорец продължава в следващата фаза, отстранявайки Слован Братислава с общ резултат 4:2.

Шампионът на България бе по-добрият тим в днешния втори мач между двата тима, като освен, че отбеляза три попадения, удари и две греди и направи куп пропуски пред вратата на съперника. Един гол за Лудогорец отбеляза Иван Стоянов, а две попадения реализира Даниел Абало.

Това бе първи успех за Лудогорец в мач от европейските клубни турнири, а също така и първа победа за шампиона на България под ръководството на новия наставник Стойчо Стоев, който вчера официално бе представен като старши треньор на отбора.

Двубоят започна по най-добрия начин за българския шампион, който успя да открие резултата още в 3-ата минута, когато Кайсара центрира кълбото в наказателното поле, а Иван Стоянов с великолепен удар от воле забоде кълбото в мрежата на гостите. Силните изяви на Лудогорец продължиха и в следващите минути и Иван Стоянов се отчете с нов удар, но топката не попадна в очертанията на вратата.

В 10-ата минута Лудогорец пропиля отлична възможност, след като Даниел Абало се озова на чиста позиция и опита да прехвърли вратаря на гостите, но прати топката встрани от вратата. 2 минути по-късно домакините отбелязаха втори гол - Абало бе изведен по чудесен начин зад отбраната на домакините, напредна с кълбото и с хубав удар с десния крак прати топката във вратата на Слован Братислава.

В следващите минути Лудогорец пропиля още две много добри възможности. В 17-ата минута Абало бе изведен зад отбраната на Слован Братислава, напредна с кълбото, след което реши да върне към Безяк, който от чиста позиция прати кълбото над вратата. 2 минути след това кълбото бе центрирано в наказателното поле, където непокритият Марселиньо засече с глава, но вратарят Путноцки с отличен рефлекс изби в корнер.

В 25-ата минута се стигна до спорна ситуация пред наказателното поле на гостит, след като останаха съмнения дали не е извършено нарушение от страна на бранител на словашкия тим срещу Иван Стоянов, който излизаше сам срещу вратаря на гостите, но реферът остави играта да продължи.

В последния четвърт час на първото полувреме играчите на Слован Братислава се активизираха и започнаха по-често да поглеждат към вратата на Владислав Стоянов. В 38-ата минута обаче Лудогорец имаше нов шанс да достигне до гол - Абало бе изведен на добра позиция и центрира кълбото в наказателното поле, където Горосито подложи крак и изчисти, а след това Безяк можеше да отбележи, но с глава прати кълбото в аут.

Във втората минута от добавеното време на първата част след центриране от корнер вратарят Путноцки изби кълбото и можеше да се стигне до куриозен автогол, след като то срещна гърба на играч на Слован Братислава, но впоследствие топката премина близко покрай вратата и излезе в корнер. Почивката дойде при аванс от два гола в полза на Лудогорец.

В началото на второто полувреме Якубек се отчете с неточен изстрел към Владислав Стоянов, а в 50-ата минута Лудогорец направи поредния си пропуск в мача. Христо Златински изпълни пряк свободен удар, като реши да не стреля, а много хитро подаде към Иван Стоянов, който можеше да отбележи с прехвърлящ удар, но кълбото срещна напречната греда и излезе в аут. В 58-ата минута Марселиньо можеше да отбележи, след като излезе на чиста позиция, но тръгна да преодолява защитник на Слован и вратаря, а впоследствие кълбото му бе отнето. В 65-ата минута неточен изстрел за гостите нанесе Халенар.

В 70-ата минута Лудогорец направи пореден пропуск пред вратата на словашкия шампион - Мантула бе сам срещу вратаря и от няколко метра не успя да го преодолее, като Пунтоцки изби с крак. Последваха два удара на Безяк към вратата на гостите, но и в двата случая кълбото не намери рамките на вратата.

Лудогорец отбеляза трети гол в 78-ата минута, когато Даниел Абало бе изведен сам срещу вратаря и с хубав удар покрай него прати кълбото в мрежата.

3 минути по-късно Слован Братислава имаше възможност да отбележи, но след опасното центриране на Форш в наказателното поле никой не успя да играе с топката и тя излезе в аут. В 85-ата минута Димо Бакалов бе изведен сам срещу вратаря, но Пунтоцки спаси удара на футболиста на Лудогорец. В 89-ата минута Йордан Минев стреля от воле, но кълбото срещна левия страничен стълб. В добавеното време Сумах нанесе опасен удар към вратата на Лудогорец, но изстрелът бе неточен и кълбото излезе в аут.

Малко след това дойде и последният съдийски сигнал и по този начин Лудогорец спечели реванша срещу Слован Братислава с 3:0. Така шампионът на България се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Ширак и Партизан Белград. Първият мач в Армения завърши при резултат 1:1.

Лудогорец 3:0 Слован Братислава
3' 1:0 Иван Стоянов
12' 2:0 Даниел Абало
78' 3:0 Даниел Абало

Стадион:
"Лудогорец Арена"

Жълти картони:
Стоянов, Безяк, Моци (Лудогорец); Халенар, Горосито, Жофчак, Сумах (Слован Братислава);

Червени картони:
няма

Състави:

Лудогорец: 21. Вл. Стоянов, 80. Кайсара, 4. Мантула, 27. Моци, 25. Минев, 18. Дяков (к), 23. Златински, 19. Абало (Александров 83'), 84. Марселиньо (Ешпиньо 61'), 73. Ив. Стоянов (Бакалов 72'), 9. Безяк;

Резерви:
 91. Чворович, 20. Шоко, 77. Витиня, 8. Ешпиньо, 10. Ернандес, 7. Александров, 19. Бакалов;

Старши треньор: Стойчо Стоев

Слован Братислава: 30. Путноцки, 2. Йосимов, 16. Горосито, 21. Колчак, 10. Жофчак (к), 11. Милинкович, 18. Багайоко, 29. Якубек (Сумах 75'), 9. Халенар, 17. Кладрубски, 77. Пелтиер (Форш 71');

Резерви
: 22. Полачек, 3. Нинай, 4. Чикош, 7. Хлоковски, 12. Месжарош, 20. Сумах, 6. Форш;

Старши треньор: Самуел Словак.

Ето и чат описанието, с което Novsport.com след двубоя между Лудогорец и Слован Братислава:

90+3' Край на мача! Лудогорец печели реванша срещу Слован Братислава с 3:0 и по този начин се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига!

90+1' Сумах стреля от границата на наказателното поле, но топката не попадна в рамките на вратата.

90' Три минути добавено време.

90' Жълт картон за Козмин Моци.

89' Втора греда за Лудогорец. Минев стреля от воле, но прати кълбото срещна левия страничен стълб.

88' Безяк се озова на чиста позиция, но впоследствие от малък ъгъл не успя да насочи добре кълбото към вратата и опасността отмина.

85' Димо Бакалов бе изведен сам срещу вратаря, но Пунтоцки спаси удара на играча на Лудогорец.

83’ Смяна за Лудогорец. Абало напуска, а на негово място в игра влиза Михаил Александров.

81’ Пропуск за Слован, след като Форш центрира кълбото опасно в наказателното поле, но никой не успя да играе с него и то излезе в аут.

80' Сумах получава жълт картон.

78' ГОООООООЛ за Лудогорец! Даниел Абало бележи трети гол за домакините, след като бе изведен сам срещу вратаря и с хубав удар покрай него прати кълбото в мрежата.

75' Якубек е заменен от Сумах.

74' Нов удар на Безяк, кълбото преминава покрай вратата.

73' Жофчак получава жълт картон за нарушение срещу Минев.

72' Роман Безяк нанесе хубав удар от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда.

72' Смяна и за Лудогорец. Димо Бакалов заменя Иван Стоянов.

71' Смяна за Слован Братислава. Пелтиер е заменен от Форш.

70' Уникален пропуск за Лудогорец. Мантула бе сам срещу вратаря и от няколко метра не успя да го преодолее, като Пунтоцки изби с крак.

67' Жълт картон за Горосито

65' Неточен далечен изстрел на Халенар.

61' Първа смяна за Лудогорец. Марселиньо напуска терена, а в игра на негово място влиза Фабио Ешпиньо.

58' Марселиньо излезе на чиста позиция, тръгна да преодолява защитник на Слован и вратаря, а впоследствие кълбото му бе отнето.

50' Златински изпълни пряк свободен удар, като реши да не стреля, а много хитро подаде към Иван Стоянов, който можеше да отбележи с прехвърлящ удар, но кълбото срещна напречната греда и излезе в аут.

49' Центриране на Абало в наказателното поле, Путноцки лови кълбото.

47' Удар на Якубек към вратата на Стоянов, кълбото не попада в рамките на вратата.

46' Начало на втората част! На почивката няма промени в двата състава.

45+3' Край на първото полувреме. След 45 минути игра Лудогорец води срещу Слован Братислава с 2:0.

45'+3' Жълт картон за Роман Безяк.

45+2' След центриране от корнер вратарят Путноцки изби кълбото и можеше да се стигне до куриозен автогол, след като то срещна гърба на играч на Слован Братислава, но впоследствие топката премина близко покрай вратата и излезе в корнер.

45' Три минути добавено време на първата част.

43' Наближава краят на първото полувреме, Лудогорец продължава да води с 2:0 срещу словашкия шампион Слован Братислава.

38' Нов пропуск за Лудогорец! Абало бе изведен на добра позиция и центрира кълбото в наказателното поле, където Горосито подложи крак и изчисти, а след това Безяк можеше да отбележи, но с глава прати кълбото в аут.

35'' Играчите на Слован Братислава се активизираха в последните минути и започват да поглеждат по-често към вратата на Лудогорец.

30' Изтече половин час игра от началото на двубоя. Лудогорец води с 2:0 срещу Слован Братислава.

25' Спорна ситуация пред наказателното поле на Слован Братислава. Останаха съмнения дали не е извършено нарушение от страна на бранител на словашкия тим срещу Иван Стоянов, който излизаше сам срещу вратаря на гостите, но реферът остави играта да продължи.

24' Удар на Иван Стоянов към вратата на гостите, последва рикошет и вратарят Путноцки улавя топката.

20' Лудогорец надиграва съперника си в първите 20 минути от срещата. Домакините вече успяха да достигнат до две попадения, а освен това направиха и три сериозни пропуска пред вратата на Слован Братислава.

19' Пореден пропуск за Лудогорец! Кълбото бе центрирано в наказателното поле, където непокритият Марселиньо засече с глава, но вратарят Путноцки с отличен рефлекс изби в корнер.

17' Нов сериозен пропуск за Лудогорец! Абало бе изведен зад отбраната на Слован Братислава, отново напредна с кълбото, след което реши да върне към Безяк, който от чиста позиция прати кълбото над вратата.

15' Много силен първи четвърт час от мача за Лудогорец. Шампионът на България се представя страхотно в началните 15 минути и води с 2:0.

12' ГОООООООЛ за Лудогорец! Даниел Абало бележи втори гол за домакините! Абало бе изведен по чудесен начин зад отбраната на домакините, напредна с кълбото и с хубав удар с десния крак прати топката във вратата на Слован Братислава. 2:0 за Лудогорец.

10' Сериозен пропуск за Лудогорец! Даниел Абало се озова на чиста позиция и опита да прехвърли вратаря на гостите, но прати топката встрани от вратата.

7' Удар на Иван Стоянов към вратата на гостите, кълбото преминава вдясно от вратата.

6Халенар извършва нарушение срещу Козмин Моци и също получава жълт картон.

5Голмайсторът за Лудогорец Иван Стоянов фаулира Милинкович и получава жълт картон.

3' ГООООООООЛ за Лудогорец! Иван Стоянов бележи за домакините! Кайсара центрира кълбото в наказателното поле, където Стоянов с великолепен удар от воле забоде кълбото в мрежата на Слован Братислава. 1:0 за Лудогорец!

1' Начало на мача между отборите на Лудогорец и Слован Братислава!

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА