3. Лудогорец надви Динамо (Тбилиси) с 2:1 в Турция (ВИДЕО)

Лудогорец надви Динамо (Тбилиси) с 2:1 в Турция (ВИДЕО)

Разградчани с втори пореден успех в контролите

Лудогорец победи с 2:1 Динамо Тбилиси в контрола, която се игра в турския курорт Белек. Головете за разградчани отбелязаха Матиас Тисера от дузпа през първото полувреме и Антон Недялков. По този начин Лудогорец записа втора поредна победа по време на подготовката си в Турция.

В 10-ата минута Спас Делев проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на Динамо, където Жоржиньо стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Съдията свири дузпа в 13-ата минута за Лудогорец за нарушение срещу Матиас Тисера в наказателното поле на грузинския отбор. Именно Тисера изпълни дузпата в 14-ата минута и я реализира, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на Динамо, докато Лука Куталадзе се хвърли вляво.

Две минути по-късно след изпълнение на ъглов удар, топката бе центрирана в наказателното поле на Динамо и стигна до Якуб Пьотровски, който стреля от малък ъгъл, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Куталадзе.

Барнес Осей падна в наказателното поле на Лудогорец в 43-ата минута, а съдията му показа жълт картон за симулация.

На почивката Анте Шимунджа извърши четири промени в състава си, като в игра се появиха младият вратар Умут Хабил, Оливие Вердон, Антон Недялков и Педро Нареси.

Спас Делев стреля от фал в 55-ата минута, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Динамо.

Умут Хабил се наложи да се намесва решаващо в 68-ата минута. Имран Омар пусна отличен извеждащ пас към Торнике Киркитадзе, който излезе сам срещу вратаря на Лудогорец, но Хабил успя да спаси удара.

Минута по-късно Лудогорец организира добра атака. Текпетей подаде към Недялков, който комбинира с Матиас Тисера в наказателното поле на Динамо, а аржентинският нападател стреля, но неточно в аут.

Лудогорец направи много сериозен пропуск в 71-ата минута, когато Кирил Десподов пусна отличен пас към Тисера, който бе изведен сам срещу вратаря на Динамо, но аржентинският нападателя стреля слабо в тялото на стража.

Динамо Тбилиси организира опасна атака в 74-ата минута, при която Киркитадзе получи топката в наказателното поле на Лудогорец и отблизо стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на Умут Хабил.

Динамо Тбилиси изравни резултата в 76-ата минута. Имран Омар стреля от фал, Мануел Шоу се размина с топката, а Умут Хабил се намеси неубедително и топката влезе във вратата на Лудогорец.

Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар в 86-ата минута, топката рикошира в стената и премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Динамо.

Лудогорец отново поведе в резултата с 2:1, след като в 88-ата минута Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле на Динамо, където Антон Недялков на първа греда засече топката с глава и я вкара във вратата на грузинския отбор.

ЦСКА посреща Септември в Стара Загора

Кралев: Черно море е властелинът на Варна

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби