3. Лудогорец надви по шампионски Ботев Пд за радост на преследвачите (ВИДЕО)

Лудогорец надви по шампионски Ботев Пд за радост на преследвачите (ВИДЕО)

Разградчани без трудности на "Коматево", вече са на 10 точки пред ЦСКА

Лудогорец победи с 2:1 Ботев (Пловдив) в плейофен мач от първата шестица в efbet Лига. Разградчани трябваше на два пъти да повеждат, за да стигнат до успеха на "Коматево".

Първият удар в мача отправи Тодор Неделев в 7-ата минута. Звездата на „канарчетата“ получи отдясно и стреля по диагонала. Топката тупна коварно пред Симон Слуга. Вратарят на гостите успя да спаси с гърди, но не и да улови. Негов съотборник обаче поправи неточността и изчисти в ъглов удар.

Отговорът на „орлите“ дойде в 13-ата минута. Бърнард Текпетей проби през центъра и отправи удар по земя, но покрай целта.

Четвърт час след началото Мануел Шоу шутира мощно от средна дистанция. Получи се рикошет в гърба на бранител и топката излезе в корнер. Хидайет Ханкич беше покрил ъгъла си, но не му се наложи да се намесва.

Лудогорец продължи с ударите от извън наказателното поле. В 19-ата минута Текпетей стреля по земя с левия крак. Подобно на изстрела му от 13-ата минута – покрай десния страничен стълб.

В 32-рата минута Сисиньо овладя в наказателното поле и комбинира с Матиас Тисера. Аржентинецът стреля през човек. Топката премина между краката на защитник в жълто-черен екип, но и покрай вратата на Ханкич.

В 39-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата. Спас Делев беше изведен от Текпетей. Крилото залъга Виктор Генев и стреля. След рикошет в Самюел Супрайен топката влетя в близкия ъгъл. Ханкич не успя да реагира навреме.

Три минути по-късно Тодор Неделев сбърка при пас назад. Тисера получи шанс да стреля, но не беше точен. В последната минута от първата част „канарчетата“ изравниха. Реда Рабей проби по десния фланг и центрира остро на близката греда. Там сам беше Па Конате, който отклони топката в мрежата зад Слуга.

Пет минути след подновяването на играта Текпетей отправи далечен изстрел, който не намери очертанията на вратата.

В 56-ата минута разградчани отново поведоха след нелеп автогол на Джеймс Ето‘о. Текпетей получи свободно пространство и проби през центъра. Ганаецът опита да комбинира със Спас Делев. Ето‘о пресече подаване, но така отклони топката, че хвана в крачка Ханкич, който нямаше какво да направи.

В 63-тата „канарчетата“ пропуснаха да изравнят. Емануел Току получи на границата на наказателното поле. Той изведе в коридор Мохамед Брахими, който стреля в близкия ъгъл, но Слуга спаси. Малко по-късно французинът се озова сам срещу Слуга, но се забави твърде много със завършващия удар. Стражът на гостите скъси добре ъгъла и не пропусна топката да мине между краката му.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Ботев Пловдив организира бърза контраатака. Тодор Неделев получи отдясно. Той имаше много голямо пространство, спечели терен и изведен Антоан Бароан. Влезлият преди малко в игра нападател стреля много слабо. Той беше блокиран от защитник, така че Слуга улови без проблеми.

Малко след това Сисиньо пробва удар от границата на пеналтерията – също без проблем за Ханкич. Така Лудогорец събра 73 точки на върха, докато Ботев Пловдив остава на третото място с 49 точки и Левски може да ги изравни, ако победят Черно море. Същото се отнася и за "моряците", които са със същия актив точки като "сините".

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс, 8. Тодор Неделев (к), 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Ето‘о, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец;

Треньор: Азрудин Валентич;

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо (к), 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Кафумана, 24. Оливие Вердон, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев;

Треньор: Анте Шимунджа.

Ботев Пд – Лудогорец 1:2
0:1 Спас Делев 39'
1:1 Па Конате 45'
1:2 Джеймс Ето'о 56'