3. ЛУДОГОРЕЦ НЕ СГРЕШИ: Дръпна със 7 точки на върха след победа над Берое (ВИДЕО)

ЛУДОГОРЕЦ НЕ СГРЕШИ: Дръпна със 7 точки на върха след победа над Берое (ВИДЕО)

Шампионите спечелиха с 2:0 у дома и се възползваха от грешката на ЦСКА

Лудогорец се откъсна на върха в класирането след победа с 2:0 над гостуващия Берое в мач от 13-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

Шампионите вече имат 30 точки, със 7 повече от ЦСКА, който е с мач по-малко, а по-рано през деня отстъпи вкъщи пред Локомотив (Пловдив) с 1:3.

От грешната стъпка на „червените“ се възползваха разградчани и спечелиха с голове на Мавис Чибота в 33-ата и на резервата Бърнард Текпетей в 92-ата минута.

Така Лудогорец вече има 10 победи в 11 кръга и е убедителен лидер, докато Берое остана със 17 точки на седмото място.

Срещата в Разград започна с неприятни новини и за двата отбора, тъй като последователно нужда от медицинска помощ имаха Игор Пластун, Кристиан Кахлина и Жосуе Са от домакините, както и възстановилият се за мача Омар Камара от гостите.

Последният остана на терена само половин час и бе заменен от Кукула в 30-ата минута, а в 22-ата Георги Терзиев влезе вместо контузилия се Жосуе Са в строя на гостите.

Те имаха претенции за дузпа в 25-ата минута, ала такава не последва след намеса на VAR.

Лудогорец откри резултата в 33-ата минута, след грешка на вратаря. Генадий Ганев вкара лошо една топка в игра и Кирил Десподов с глава я отклони към Пиерос Сотириу.

Нападателят подаде на Доминик Янков, който продължи за Мавис Чибота и той отблизо направи резултата 1:0.

Така Лудогорец се оттегли на почивка с минимален аванс.

През второто полувреме наставникът на домакините Станислав Генчев направи няколко промени в офанзивен план и това освежи играта на тима.

В 64-ата минута удар на Доминик Янков профуча над вратата, а в 71-ата минута Берое също поиска дузпа, ала такава не бе отсъдена след разглеждане на ситуацията с VAR.

Малко преди края пък вратарят на домакините Кристиан Кахлина блесна със спасяване, за да отрази удар с глава на резервата Кукула, ала в добавеното време Лудогорец нанесе своя втори и решителен удар.

При една контраатака Десподов подаде за Сотириу и той комбинира вдясно с Бърнанрд Текптей, който не остави шансове на вратаря и сложи точка на спора в 92-ата минута – 2:0.