3. Лудогорец окупира второто място след погром над Видима в Каварна (снимки)

Лудогорец окупира второто място след погром над Видима в Каварна (снимки)

Разградчани не оставиха никакви шансове на момчетата на Костадин Ангелов

Отборът на Лудогорец разгроми Видима Раковски с 4:0 в мач от 3-ия кръг на "А" група. На стадион "Калиакра" в Каварна, головата серия за символичните домакини откри Емил Гъргоров с дебютното си попададение за разградчани в 35-ата минута. Само минута по-късно Марселиньо Коща удвои преднината и отново той в 66-ата минута придаде класическо изражение на резултата. Крайното 4:0 оформи резервата Жуниор Кешада.

Началните минути на срещата протекоха в абсолютна доминация на символичните домакините, като играчите на Видима успяха за първи път да преминат централната линия на терена едва в шестата минута. Постепенно момчетата на Костадин Ангелов се окопитаха и на свой ред също отправиха взор към противниковата врата.

Първото по-опасно положение в мача бе в 14-ата минута, когато Емил Гъргоров не успя да се възползва от фрапантна грешка на стража на Видима Василев, който изпусна една наглед безобидна топка право в краката на нисичкия халф на Лудогорец. Гъргоров обаче като че ли не очакваше такъв подарък и от няколко метра стреля право в стража на гостите, който някак успя да избие в корнер.

Правеше впечатление, че бившият футболист на ЦСКА разиграваше отлично с десния бек Марселиньо Коща, като двамата на няколко пъти разпиляха отбраната на Видима. Именно бразилецът можеше да се разпише в следващите минути, но ударите му или бяха спасявани или преминаваха на сантиметри покрай гредите на вратата на гостите.

Последваха няколко силни минути за севлиевци, които надигнаха глава и дори можеха да открият резултата след удар на Веселин Стойков в 23-ата минута, избит с мъка от Голубович в корнер.

Все пак логичното се случи в 35-ата минута, когато Гъргоров разигра чудесно на двойно с Дяков, след което навлезе в наказателното поле на Видима, финтира двама бранители на гостите и с отмерен удар с левия крак забоде топката в левия ъгъл за 1:0.

Не бе изминала и една минута и феновете на Лудогорец имаха нов повод за радост. След абсолютно идентична ситуация с първото попадение, Коща преодоля трима футболисти на гостите, след което проби отляво в наказателното поле и също отбеляза в левия ъгъл, удвоявайки преднината на разградчани.

Най-красивата атака на Лудогорец през първата част обаче не завърши с гол за съжаление на Мирослав Иванов, който три минути след втория гол, отигра с прекрасна задна ножица центирането на Шоко и топката премина на сантиметри встрани от дясната греда.

През втората част и двамата наставници прибегнаха и до трите си смени.  За Лудогорец отлично се включиха Михаил Александров и Жуниор Кешада, които заместиха съответно Димо Бакалов и Емил Гъргоров.

Само няколко минути след като се появи на терена младият Мишо Александров имаше на два пъти възможности да се разпише. Първо, останал очи в очи с Василев, не успя да го преодолее, тъй като стражът на Видима умело се хвърли в краката му и предотврати опасността. Малко след това силен удар на Александров разтресе напречната греда на вратата на севлиевци.

В 66-ата минута резултатът доби класическо изражение. Александров се пребори много добре с Митревски в наказателното поле на Видима, след което подаде към Коща, който от упор разстреля Василев за 3:0

В 74-ата минута резервата на разградчани Жуниор Кешада заби четвърти гол в мрежата на Видима, правейки разгрома пълен. Бразилецът се раписа с отмерен удар по земя от границата на наказателното поле.

От смените, които Костадин Ангелов направи, най-добре се представи Георги Какалов, който внесе свежест в нападението на Видима и на няколко пъти стреляше опасно, но Голубович бе на висота и опази мрежата си суха докрая на срещата.

Победата изкачи Лудогорец на втора позиция с актив от 7 точки от 3 мача, докато Видима Раковски е на 12-а позиция със само една спечелена точка.