3. Лудогорец отново на върха след нулево равенство в Бургас (видео+снимки)

Лудогорец отново на върха след нулево равенство в Бургас (видео+снимки)

Черноморец и Лудогорец завършиха 0:0 в бургаския студ, гостите отново са на върха на "А" група с равен брой точки с ЦСКА, но по-добра голова разлика

Отборите на Черноморец (Бургас) и Лудогорец (Разград) не успяха да си отбележат гол в днешния сблъсък от 13 кръг на родната "А' група, игран на стадион "Лазур" в Бургас. Двата отбора показаха голямо желание за игра и хъс за победа, но след мач на високо темпо взеха само по една точка.

Сблъсъкът започна с по-висока активност на домакините от Черноморец и в 10-та минута Андонов успя да напредне и да стреля към вратата на Лудогорец, но на пътя на топката застана бранител в зелено. Три минути по-късно Асис се подигра с част от състава на Лудогорец и успя да преодолее четирима играчи, след което за жалост на домакинските фенове не успя да даде точен извеждащ пас към Андонов.

В 15-та минута дойде и първото по-сериозно положение за гостите. В центъра на събитията беше Мирослав Иванов, който преодоля двама бранители на „акулите” и стреля, но Колев вещо спаси. Пет минути по-късно Светослав Дяков стреля от воле към вратата на домакините, но топката прелетя твърде високо над напречната греда.

В 21-та минута Шоко изненада отбраната в синьо, нахлувайки през центъра в наказателното поле, но след разбъркване топката бе изчистена. Секунди по-късно Емил Гъргоров получи пас по десния фланг и пусна много добре по земя към Марсело, който остана очи в очи с Колев. Там обаче в последната секунда Дянков се намеси със самоотвержен шпагат и изби.

В 37-та минута Асис пробва вратаря на Лудогорец Голубович с удар от центъра, но дори не се наложи чужда намеса, тъй като коженото кълбо прелетя в аут. До края на полувремето голови ситуации нямаше и двата отбора се прибраха да почиват при резултат 0:0.

Второто полувреме започна с малко по-високо темпо на играта, но множеството центрирания и пресечени пасове не спомогнаха за отбелязването на гол в някоя от вратите. В 59-та минута една от центрираните топки замалко да влезе. Асис получи на втора греда от Жужу, но вместо да натисне топката и да стреля точно, той я прати над вратата на Голубович.

В 63-та минута Жужу показа поредна добра изява и след като пробяга около 30 метра пусна към Анеси, който от малък ъгъл успя да спечели само ъглов удар за своя тим. Две минути по-късно Минев излезе на добра позиция отляво, но силният му изстрел бе твърде неточен, за да порази целта.

Около 15 минути преди края на двубоя Михаил Александров също пробва изстрел с левия крак от около 20 метра диагонално от вратата на Колев, но топката излезе в аут. В последните минути на срещата двата тима направиха всичко възможно да изтръгнат победата, но до чисти голови ситуации не се стигна. Така Черноморец и Лудогорец не успяха да се победят в сблъсък за челните места в „А” група и завършиха при нулево равенство.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо