3. Лудогорец падна и от Оцелул, среща Лех и Сашо Тонев в последния си мач от „Марбея къп” (ВИДЕО)

Българският шампион с втора поред загуба в Испания, този път отстъпи с 0:1

Българският шампион Лудогорец записа второ поред поражение в международният турнир „Марбея къп” в Испания, отстъпвайки с минималното 0:1 пред борещият се за оцеляване в румънския елит Оцелул.

След като в понеделник разградчани загубиха с 2:6 от бразилския новак Атлетико (Паранензе), сега те паднаха след гол от дузпа на Йорга в края на първата част.

Иначе момчетата на Ивайло Петев бяха по-дейни на терена преди почивката, но вратарят на румънците Бранец отрази удари на Марселиньо и Димо Бакалов, а изстрели на Генчев и новото попълнение Ернандес не намериха целта.

Така се стигна до 45-ата минута, в която Йордан Милиев извърши нарушение в пеналтерията, което доведе до дузпа и червен картон за бранителя.

Впоследствие обаче той бе заменен от Витиня заради приятелския характер на надпреварата, но Йорга бе точен от бялата точка и даде преднина на Оцелул.

На почивката румънците смениха цялата си стартова единайсеторка, но въпреки това именно те имаха по-чистите положения след паузата.

В 65-ата минута Чворович спаси опасен удар на Маркиньос, а почти веднага след това резервата Безяк пропусна най-чистото положение за Лудогорец, стреляйки с глава в аут от вратарското поле.

Малко преди края Чворович отново трябваше да се намесва и го стори, а Параскив не можа да се възползва и да удвои преднината на румънците при добавката.

Така съставът на Лудогорец, загубил с 2:6 от бразилския Атлетико (Паранензе) първия си дуел от турнира, ще спори с полския Лех (Познан), в който се подвизава Александър Тонев, за предпоследното място в турнира „Марбея къп”.

Лудогоерц - Оцелул
0:1 Йорга (’45, д.)

Стартови състави:

Лудогорец: Чворович, Минев (’46 Витиня), Гулдан (‘74 Барт), Моци (’70 Мантула), Дяков, Кайсара, Генчев (‘57 Бургзорг), Стоянов (‘46 Милисавлевич), Бакалов (‘55 Александров), Ернандес (‘46 Безяк), Марселиньо;

Оцелул: Бранец, Любинкович, Йорга, Диди, Щромайер, Костин, Антунес, Попеску, Астафей, Неаго, Гюргиу;

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо