3. Лудогорец пак на върха след 2:0 над Берое (ВИДЕО)

Лудогорец пак на върха след 2:0 над Берое (ВИДЕО)

Сон и Руан Секо донесоха победата

Лудогорец спечели гостуването си на Берое от 22-ия кръг на efbet Лига и излезе начело в класирането. Разградчани изравниха Черно море с по 48 точки, но шампионите са с по-добри показатели в директните двубои. Лудогорец е и с мач по-малко.

Лудогорец стигна първи до добро голово положение. В шестата минута Тодор Неделев центрира от ъглов удар към Руан Секо, който бе забравен от отбраната на Берое и нанесе удар с глава към близкия десен ъгъл, но покрай вратата на Родриго Ачинели.

В 19-ата минута Тодор Неделев пробва късмета си с удар от дистанция, който обаче бе блокиран от Франко Минго, а от главата на капитана на заралии топката излезе в ъглов удар, от който не последва нищо интересно.

В 25-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата. Клод Гонзалвеш пусна хубаво подаване за Рик Джонатан, който овладя на гърди и остави топката за Сон, а той стреля от малък ъгъл и прати топката горе вляво на вратата за 0:1.

Десет минути по-късно разградчани реализираха втори гол. При много бърза контраатака Рик Джонатан изведе Руан Секо, който остана очи в очи с Родриго Ачинели, премина го и с удар на празна врата не сгреши. При намеса на ВАР обаче се видя, че Руан е в засада и резултатът остана 1:0 за Лудогорец.

Второто полувреме започна по кошмарен начин за Берое. В 47-ата минута Жорди Говеа върна топката назад, като Франко Минго и Родриго Ачинели не се разбраха, Руан Секо бе изпуснат и стреля, Ачинели го спря с ръка извън наказателното поле, за което получи директен червен картон. При последвалия пряк свободен удар Тодор Неделев стреля над вратата на влезлия от пейката Артур Мота.

Берое - Лудогорец 0:2
0:1 Сон 25
0:2 Секо 63

Стартови състави:

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели – 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Барето, 4. Франко Минго (к), 20. Карлос Пачеме, 22. Себастиан Вия, 19. Карлос Алгара, 11. Уерик Де Оливейра, 91. Вини Трибуле, 10. Джани Политано, 6. Жорди Товеа

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт – 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонсалвеш, 16. Аслак Фон Вири, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 37. Бърнард Текпетей, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Круз

Любо Пенев извлече повече позитиви от контролата с Берое

"Смърфовете" загубиха с 0:1 от старозагорци

Еуфория в Пловдив! Над 10 000 викат за България

Огромен интерес към билетите за мача

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен