3. Лудогорец пак отупа Динамо (Букурещ) в контрола (+видео)

Лудогорец пак отупа Динамо (Букурещ) в контрола (+видео)

Емил Гъргоров вкара два гола, Миро Иванов - един, Чворович, Моци и Кайсара почнаха като титуляри

Българският шампион Лудогорец победи за втори път в рамките на по-малко от година румънския гранд Динамо (Букурещ). „Орлите” на Ивайло Петев победиха с 3:1 Динамо на лагера в Австрия. Емил Гъргоров отбеляза два гола, а едно попадение добави Миро Иванов. Динамо бе отсрамен от Тукудеан в последните секунди, когато той се разписа от дузпа.

Успехът е трети пореден за Лудогорец в контролите от лятната подготовка. Преди това "зелените" победиха Астра (Плоещ) и Сваровски. Следващият съперник на Лудогорец е Рубин (Казан), а контролата е на 5 юли.

Любоопитно, е че това бе трети мач за Лудогорец срещу Динамо (Б). Първият мач между тези съперници беше миналата есен, когато двата отбора откриха новопостроения "Лудогорец Арена" и българите победиха с 2:1. После пак Лудогорец и Динамо играха контрола в Анталия през зимата и направиха 1:1.

Новите попълнения на Лудогорец Козмин Моци, който дойде именно от Динамо (Б), и Уилсон Кайсара започнаха като титуляри. На вратата пазеше привлеченият от Миньор (Пк) Иван Чворович.

Обиграният състав на Ивайло Петев, който освен тримата нови изглеждаше в познатия си вариант, натисна веднага и започна да създава положение след положение пред вратаря Балградеан.

Емил Гъргоров първи разпечата румънската врата. В 19-ата минута капитанът пресече един пас на защитник назад към вратаря, който беше прекалено слаб, и с техничен удар прехвърли стража на Динамо за 1:0.

Иван Стоянов на три пъти имаше шанс да удвои аванса на разградчани преди почивката, но мерникът му изневери.

„Орлите” на два пъти удариха съперника в началото на втората част.

Най-ниският на терена Емил Гъргоров засече с глава центриране отдясно на Иван Стоянов и вкара един от малкото си голове с глава в 53-ата минута– 2:0.

Третият гол на Лудогорец дойде две минути по-късно и бе много красив. Светослав Дяков изведе Миро Иванов по крилото и от много малък ъгъл „шуменският Деко” прехвърли елегантно вратаря за 2:0.

7 минути преди края Чворович свали на земята нападател на Динамо след неразбория в българското наказателно поле. От бялата точка Тукудеан намали за крайното 3:1.

Лудогорец - Динамо (Букурещ) 3:1
1:0 19' Гъргоров
2:0 53' Гъргоров
3:0 55' Иванов
3:1 83' Тукудеан

Лудогорец: Чворович, Минев, Моци, Гулдан, Кайсара, Генчев, Дяков, Стоянов, Иванов, Марселиньо, Гъргоров

Второ полувреме: Шоко, мантула, Тунчев, Бургзорг, Кишада, Александров, Костадинов, Димитров, Гела

Карагерен: Възползвахме се от грешките на Локомотив Пловдив

Играчът на ЦСКА 1948 коментира успеха с 2:0 на "Лаута"