3. Лудогорец победи трагична Славия за първи път в "Овча купел" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец победи трагична Славия за първи път в "Овча купел" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервите на шампионите с лекота сразиха Славия с 3:0, "белите" останаха без гол в А група

Лудогорец победи Славия с 3:0 като гост в третия кръг на А група и ще отиде с по-голямо самочувствие в Сърбия, където във вторник играе решителен реванш срещу Партизан в Шампионската лига. Шампионите взеха първа победа на „Овча купел” срещу „белите” след два гола в началото на двете полувремена и един в самия край. Себастиан Ернандес откри в 10-ата минута с ефектна странична ножица, а после 11 минути след почивката даде асистенция за Мишо Александров, който удвои и затвърди добрата си форма след гола в мрежата на Партизан  през седмицата. Кишада сложи точка на спора с красиво изпълнение и неспасяем диагонален удар в горния десен ъгъл в 84-ата минута. След третия гол публиката на Славия поде мощни скандирания „Оставка” по адрес на наставника Асен Букарев.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Трагедията за Славия е пълна – 3 мача, 1 точка, нито един отбелязан гол и голова разлика 0:5.

Лудогорец вече има 2 победи от 3 кръга и 6 точки, като се изравни с лидерите в таблицата Литекс и Ботев (Пд), но те още не са изиграли срещите си този уикенд.

Славия се закотви в дъното на 12-а позиция с едва една точка и отчайваща игра от старта на кампанията.

На „Овча купел” Стойчо Стоев очаквано даде почивка на своите титуляри и пусна играчи, които по-рядко получават шанс.

Около 1000 зрители видяха равностойна игра в първите минути, но Лудогорец поведе с първата си опасна ситуация. Шоко намери Мишо Александров отдясно, но центрирането бе избито от бранител в корнер. Ешпиньо центрира отдясно, „бялата” защита се размина, топката тупна и Себастиан Ернандес с ефектна странична ножица насочи към обратния ъгъл за 1:0. Вина за гола има и бранителят на Славия на гредата, който не успя да изчисти не толкова силния удар.

Славия почти веднага имаше шанс да изравни, но не го използва. Чворович скочи да лови центриране на Янев от пряк свободен удар, но вратарят се блъсна в свой колега, изпусна топката, Невес я настигна на аутлинията, но нямаше ъгъл към празната врата и върна към дузпата, където Витиня успя да изчисти пред Борислав Балджийски.

Минута по-късно Виктор Генев изглежда се контузи и бе заменен от 16-годишния Стефан Велков в защита.

В 26-ата минута Ернандес отново опита да вкара красив гол, но този път със задна ножица прати леко в ръцете на Петков.

Славия отправи първи опасен удар едва в 32-ата минута. Галин Иванов центрира ниско, Невес беше с гръб към вратата и заложи за Чавдар Янков, който стреля прекалено централно и Чворович лови.

Последва ново записване в бялата отбрана, но Кишада се размина с удобно центриране на Мишо Александров от десния фланг. Дойде и нова фрапантна грешка на домакините в отбрана и този път Кишада шутира встрани покрай дясната греда.

В 42-ата минута Славия бе на път да се възползва от статично положение. Христо Янев центрира от корнер, младият Стефан Велков засече с глава на втора греда, но Иван Чворович закова кълбото на голлинията.

Христо Янев се отчете с непростим пропуск в 44-ата минута. Галин Иванов надбяга защитата на „орлите” и почти от аутлинията върна за Янев, който от 8-9 метра заложи на силата и нацели напречната греда, вместо да разстреля Чворович.

Първата част завърши с красив падащ лист на Себастиан Ернандес, който мина над целта и не успя да изненада неприятно замръзналия на голлинията Георги Петков.

Истински скандал се разрази на почивката. Президентът на Славия Венци Стефанов едва изчака полувремето, за да нахлуе в съблекалнята на Славия, откъдето повече от 10 минути се чуваха само крясъци, а босът на „белите” бе бесен, че от началото на сезона в А група неговият отбор не може да вкара дори един гол.

Футболистите на Славия обаче изглежда не се мотивираха за по-добра игра от мъмренето на висок тон, а по-скоро още повече наляха гипса.

Лудогорец започна спокойно втората част и отново бе близо до гол след елегантна комбинация в атака между Кишада и Ернандес, но Кишада с фалцов удар прати на метър покрай дясната греда.

Вторият гол обаче не закъсня и дойде 11 минути след подновяването на играта. Себастиан Ернандес много елегантно с едно докосване изведе Мишо Александров зад защитата вдясно, той се нагласи и стреля, а след рикошет в крака на Филипов топката се озова зад Петков за 2:0. Това бе втори гол за Александров тази седмица след победното попадение в мрежата на Партизан в сряда.

Малко по-късно Стойчо Стоев извади и двамата си голмайстори, за да останат свежи за реванша срещу сръбския шампион.

Галин Иванов изпусна да намали и прекали с финтовете след хубав пробив в 64-ата минута.

Безсилието на Славия доведе до няколко мелета пред Чворович и няколко опасни центрирания на Христо Янев от ъглови удари, но нищо повече.

6 минути преди края на редовното време Жуниор Кишада сложи точка на спора с пробив по левия фланг и неспасяем диагонален шут в горния десен ъгъл за 3:0.

Третия гол предизвика викове „Оставка” по трибуните по адрес на треньора Асен Букарев, а „белите” бяха изпратени с освирквания от собствените си фенове.