3. Лудогорец полетя успешно към групите на Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец полетя успешно към групите на Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

С убедителна победа 4:0 над Дюделанж първенецът на България вече чака жребия в петък, Анисе дебютира с гол

Лудогорец започна успешно полета си към групите на Шампионската лига. С убедителна победа 4:0 в Разград първенецът на България вече чака на жребия в петък, когато ще научи съперника си в третия квалификационен кръг на надпреварата, като на практика си осигури участие в плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Головете за тима, воден от Стойчо Стоев, в първата среща от втория квалификационен кръг вкараха Дани Абало (35’), Роман Безяк (43’), Абел Анисе (65’ дебютен) и Фабио Ешпиньо (68’) – по два във всяко от полувремената.

Лудогорец беше скован и припрян през по-голямата част на първото полувреме, но в рамките на 8 минути в третия четвърт час материализира най-чистите си положения и се оттегли на почивка с два гола аванс. В началото на второто полувреме Дюделанж пропусна да направи живота труден на разградчани, като пропусна най-чистото си положение в 51-ата минута. С още два бързи гола между 65-ата и 68-ата минута обаче разградчани, които вдигнаха оборотите, убиха интригата.

Само 2 минути след като стана от пейката, Абел Анисе вкара дебютния си гол за Лудогорец, който бе третия в мача, докато Дани Абало се отличи с гол и асистенция.

Михаил Александров и Георги Терзиев отпаднаха от групата на Стойчо Стоев поради контузии, Кишада пък е наказан за 4 мача (вече са 3), докато Ангуло не е достатъчно подготвен и изобщо не бе картотекиран за срещите с тима от Великото Херцогство. Дани Абало обаче започна и не изневери на Стойчо Стоев и неговите помощници.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

След спокойните първи минути в 10-ата минута дойде първата голова възможност за Лудогорец. Дяков намери отлично Безяк на чиста позиция в наказателното поле, но ударът на нападателя бе слаб и вратарят улови.

Дюделанж не изглеждаше безопасен. Гостите създадоха няколко скоростни атаки по фланговете и при повече самочувствие и увереност можеха да затруднят Владо Стоянов. В 18-ата минута топката стигна до Шулц, който бе в опасна близост пред вратата. Шутът му по диагонала обаче бе право в ръцете на национала Стоянов.

Постепенно Лудогорец започна да намира играта си. Удар на Кайсара от малък ъгъл срещна външната страна на мрежата преди българският шампион да открие след повече от половин час игра. Марселиньо хитро с пета чукна към Дани Абало, който не остави шансове на вратаря с удар в обратния ъгъл.

2:0 направи Роман Безяк две минути преди края на полувремето. Той вкара на добавка, след като удар на Абало при поредна отлична изява на испанеца бе отбит от стража на гостите Жубер.

Дюделанж можеше да намали точно преди почивката, когато Карептян опита да прехвърля излезлия напред Владо Стоянов, но не сполучи.

В началото на второто полувреме неубедителният Стоянов изпусна топката при едно центриране, но успя да я извади от наказателното поле, боксирайки.

Гостите пропуснаха най-чистото си положение от началото на мача в 52-ата минута, когато Омар Сила отне топката пред наказателното поле и пусна надясно за Шулц, чийто шут обаче бе твърде неточен.

Лудогорец изнесе играта в предни позиции и веднага започна да плете положение след положение. Удар на Абало бе пресечен в 57-ата минута, Безяк изтърва сам срещу вратаря в 61-ата, стреляйки високо, а удар на Мисиджан бе блокиран самопожертвователно от Шнел.

Така се стигна до 65-ата минута, когато влезлият преди две минути Абел Анисе ознаменува своя дебют с гол. Полузащитникът от Мадагаскар, който пристигна от Ботев (Пловдив), направи 3:0 с премерен удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл.

Три минути по-късно Йордан Минев сложи топката на нахлулия Фабио Ешпиньо и последният с глава прати в горния десен ъгъл, за да фиксира крайното 4:0.

До края Лудогорец намали оборотите, а Дюделанж се предаде. Мисиджан изтърва чисто положение в добавеното време.

Реваншът в Люксембург е на 22 юли /вторник/, като преди това Лудогорец гостува на Хасково в среща от 1-ия кръг на „А” група. Този мач е в събота от 18:30 ч.