3. Лудогорец посрами Стяуа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец посрами Стяуа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Моци отново огорчи румънците

Козмин Моци отново огорчи Стяуа (Букурещ), а Лудогорец победи румънския гранд с 3:0 в контролна среща в Белек, Анталия, Турция. Разградчани записаха четвърта победа  в четвъртата си проверка тази зима, за първи път без да допуснат гол. Останалите попадения бяха дело на Жуниор Кишада в края на първата част и на резервата Цветелин Чунчуков в 90-ата минута.

До момента Лудогорец записа само победи в контролите, след като се справи последователно с Фортуна (Дюселдорф) (3:1), Виктория Пилзен (2:1), Заря (Луганск) (2:1) и сега със Стяуа (Букурещ) (3:0).

Вратарят на Стяуа Ница предугаждаше няколко пъти извеждащите подавания в наказателното му поле преди да сбърка в 13-ата минута, когато Марселиньо му отне, но Вандерсон стреля в тялото на защитник. От последвалия корнер обаче Лудогорец откри. Най-любопитната фигура Козмин Моци, който класира разградчани в групите на Шампионската лига през сезон 2014/15 в плейоф срещу Стяуа, изпълни точно заучено положение. Той засече с глава центриране на първата греда и прехвърли вратаря.

Мачът се изнерви, като на два пъти се стигна до сериозни разправии след провокации отстрана на румънците. Реферът от Турция обаче реши да не гони състезатели.

Стяуа не успя да създаде нищо опасно за концентрирания Владислав Стоянов. Най-активен в състава на „стелистите” беше бившият играч на Черноморец Жагурта Хамрун Жужу.

Пет минути преди почивката Лудогорец вкара закономерен втори гол след премерен удар на Жуниор Кишада в горния ъгъл от границата на наказателното поле.

Първото чисто положение за Стяуа дойде в 66-ата минута, когато Попа стреля опасно с глава в аут.

Лудогорец отстъпи инициативата на румънците през второто полувреме, като предпочете да играе на контраатаки. Кишада и Вандерсон можеха да направят резултата класически, но стреляха от удобни позиции в аут. После Марселиньо шутира слабо в ръцете на резервата Кожокару.

Резервата Карп пропусна златна възможност за Стяуа в заключителните минути преди влезлият за последните минути Цветелин Чунчуков да оформи крайното 3:0 с глава след асистенция на Марселиньо.

Голмайсторът на Лудогорец Клаудио Кешерю и Джонатан Кафу пропуснаха мача. Бившият нападател на „стелистите“ е с травма в коляното след двустранна игра. Бразилецът пък има проблеми в глезена, след като бе ритнат лошо от противников футболист по време на контролата със Заря. Двамата се готвиха на облекчен режим  по време на последната тренировка в събота.

Твърдо аут бе и Сисиньо, който бе опериран в България и ще пропусне три месеца, както и Върджил Мисиджан, който се възстановява в Холандия.

Михаил Александров отпадна поради лични причини, а Александър Василев е с болки в ахилеса. Препелица е с гнойна ангина и също не взе участие.

Георги Дерменджиев извърши пет смени, като най-вероятно замени превантивно Жуниор Кишада, който имаше проблеми в края.

Лудогорец ще остане в Белек до 7 февруари. След двубоя със Стяуа четирикратните шампиони ще играят още с чешкия Бърно, словашкия Слован (Братислава) и шампиона на Беларус и редовен участник в групите на Шампионска лига БАТЕ (Борисов).

ЛУДОГОРЕЦ - СТЯУА 3:0

1:0 Моци (13')
2:0 Кишада (40')
3:0 Чунчуков (90')

Лудогорец: Стоянов, Витиня (46-Минев), Моци, Терзиев, Натанаел (84-Денислав Александров), Дяков (к), Саша, Вандерсон (84-Ангуло), Марселиньо, Лукоки (46-Анисе), Кишада (79-Чунчуков)

Резерви: Борян, Аргилашки, Керчев, Марем

Стяуа: Ница, Пап, Варела (к), Тоска, Момчилович, Пинтилий, Борчеану, Попа, Чипчиу, Хамрун, Марика

31 януари, в Турция: ЛУДОГОРЕЦ - Стяуа (Румъния) 3:0
3 февруари, в Турция: ЛУДОГОРЕЦ - Бърно (Чехия)
6 февруари, в Турция: ЛУДОГОРЕЦ -Слован Братислава (Словакия)
7 февруари, в Турция: ЛУДОГОРЕЦ - БАТЕ Борисов (Беларус)

На живо по минути:

90' КРАЙ НА МАЧА!!! 4 победи в 4 мача за Лудогорец в контролите!

90' ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Цветелин Чунчуков прави класически резултата, след като засича с глава центриране на Марселиньо. Нападателят бе оставен непокрит и бодна в мрежата на Кожокару

86' Голям пропуск на Стяуа: Моци беше оставен сам срещу двама от Стяуа и Карп от няколко метра праща встрани от вратата на Владо Стоянов

83' Двойна смяна в състава на Лудогорец. Вандерсон и Натанаел отстъпват местата си на Ангуло и младата надежда Денислав Александров съответно

81' Внимание: Натанаел върти опасно от свободен удар, вратарят не мръдна, а топката профуча покрай сглобката

79' Голмайсторът Кишада напуска. Вместо него влиза Цветелин Чунчуков. Изглежда, че бразилецът е заменен като превантивна мярка

76' Кишада се превива на терена, но се изправя и изглежда ще продължи

72' Внимание: Марселиньо получава в наказателното поле и шутира с левия крак, но слабо и резервата Кожокару спасява

71' Нов пропуск на Лудогорец! Вандерсон и Кишада комбинираха на двойно, първият шутира, но високо в аут

69' Внимание: Натанаел центрира отляво, Кишада гардира, освобождавайки се от бранител, и стреля по диагонала, но праща встрани от вратата. Отлична възможност за класически резултат

66' Внимание: Пап надскача всички в наказателното поле при корнер и стреля опасно с глава. За щастие на Лудогорец топката преминава покрай вратата в аут. Може би най-доброто положение за румънците в мача

64' Грубо нарушение на Попа срещу Саша и пак няма картон

57' Дяков беше фаулиран грубо и временно е извън игра

55' Опасна контра на Стяуа, но румънците се забавиха и в крайна сметка топката им бе отнета

46' Йордан Минев, Абел Анисе са в игра от второто полувреме

Витиня е напуснал, както и Лукоки

20:05 ч Начало на второто полувреме!

Наставникът на Левски Стойчо Стоев следи от трибуните контролата. Специалистът е в компанията на своя помощник Явор Вълчинов. Сред зрителите, наблюдаващи мача, е и националният селекционер на България Ивайло Петев. Той по-рано изгледа и проверката на Славия с Тренчин (0:0).

45' Край на първото полувреме!

40' ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 2:0!!! С премерен удар от фронтална позиция пред наказателното поле в горния десен ъгъл Кишада увеличава аванса на българския шампион

38' Един от най-активните за Стяуа е бившият играч на Черноморец Жужу

35' Кишада напредва на скорост, достига наказателното поле и решава да комбинира с Лукоки, като вратарят пресича подаването

32' Нови разправии на терена между играчи на двата отбора. Лукас Саша и Чипчиу получават жълт картон

25' Отлично извеждащо подаване на Дяков към Лукоки и отново Ница внимава и пресича

21' Марика стреля от удобен свободен удар в стената, после звездата на Стяуа печели само корнер след нов шут

17' Разправии на терена и високо напрежение! Марика хвана за врата Светослав Дяков и двата отбора едва не се сбиха. Стигна се само до спречкване. Реферът решава да не гони никого

13' ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! И отново Моци носи огорчение на Стяуа! Защитникът засече центриране на близката греда от последвалия корнер и технично с глава прехвърли вратаря

13' ВНИМАНИЕ: Вратарят Ница бърка, като Марселиньо му отнема и комбинира с Вандерсон, чийто удар обаче рикошира в бранител и излиза в корнер. Голям пропуск тук на Лудогорец

11' Далечен удар на Вандерсон, вратарят Ница плонжира и спасява

9' Внимание: Джоди Лукоки се измъква сам срещу вратаря, но Ница излиза напред и отнема чисто топката от футболиста на Лудогорец

6' Марселиньо бе ритнат, нуждае се от медицинска помощ

5' Дяков бърка при изнасянето на топката на границата на наказателното поле, но после сам я поправя

1' Михаил Александров отпадна поради лични причини, а Александър Василев е с болки в ахилеса

19:03 ч Начало на мача в Белек

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)