3. Лудогорец потрепери, но обърна Нефтохимик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец потрепери, но обърна Нефтохимик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Чибота "избухна" с хеттрик, вкара единия със....задник

Лудогорец спечели гостуването си на Нефтохимик с 3:1 и се класира в следващата фаза на турнира за Купата на България.

Успехът на "орлите" обаче не дойде никак лесно, дори напротив - на почивката бургазлии имаха аванс от един гол, който бе реализиран чрез юношата на Ботев Пловдив Радослав Апостолов.

Попадението дойде в 11-ата минута, когато нападателят навърза няколко играчи на Лудогорец и от малък ъгъл отляво в наказателното поле разстреля Пламен Илиев.

До края на полувремето Лудогорец така и не успя да намери пътя към вратата, макар че на 4 пъти играчите на Станислав Генчев нацелиха гредите.

Началото на втората част започна отново любопитно, тъй като се наложи Пламен Илиев да се намесва при добра контраатака по десния фланг, отново дело на Ради Апостолов.

Малко след това обаче Мавис Чибота фиксира паритета с хубав удар с вътрешен фалц за 1:1. В този момент стана ясно, че трудно ще станем свидетели на изненада.

След 60 минути игра Лудогорец стигна до пълен обрат, след като Джоди Лукоки се възползва от грешка в защитата на бургазлии, които не изнесоха добре топката, за да може холандецът да реализира за 2:1.

До края на срещата имаше време и за Мавис Чибота да вкара по атрактивен начин, наподобяващ този на легендарния вратар Рене Игита, след като засече центриране отдясно с удар стил скорпион, а топката рикошира и в... задните му части.

Чибота оформи своя хеттрик в добавеното време, когато засече ново центриране от десния фланг и с удар от движение фиксира крайния резултат 4:1.

Добрин Гьонов: Всяко начало си има край