3. Лудогорец раздроби на парчета шампионските амбиции на Левски (+ВИДЕО И СНИМКИ)

Лудогорец раздроби на парчета шампионските амбиции на Левски (+ВИДЕО И СНИМКИ)

С два гола на Станислав Генчев разградчани спечелиха директния мач за първото място

Лудогорец си върна първото място в класирането след победа 2:1 в директния сблъсък срещу основния си конкурент през сезона Левски. С два гола на бившия левскар Станислав Генчев във всяко едно от полувремената разградчани удариха по шампионските амбиции на „сините” и окупираха отново върха. За гостите от София точен за 1:1 бе Илиян Йорданов с подновяването на играта.

Левски вкара с единственото си положение в мача. Ситуациите пред вратата на Голубович се изчерпаха с едно падане на Кристовао Рамос, подминато от рефера Николай Йорданов, въпреки съприкосновението със Светослав Дяков.

"Орлите" пък създадоха куп положения пред вратата на втория вратар на "сините" Ивайло Василев. Те бяха много по-организирани и съсредоточени в действията си и съвсем заслужено стигнаха до успеха. В тима на Илиан Илиев пък куцаше агресията в предни позиции, а безидейността ярко се открои. Младият специалист опита да промени нещо с включването на Марсиньо, който бе оставен като резерва, и успя с изравнително попадение, но с абсолютно нищо повече.

Ивайло Петев пък заложи на атаки по крилата, които създадоха най-много проблеми за защитата на Левски.

Така от 3 мача на ниво "А" група между двата съперника Лудогорец има 3 победи.

Още в 4-ата минута реферът Николай Йорданов съсредоточи вниманието върху себе си, след като пожали крилото на Левски Илиян Йорданов, посегнал с бутоните напред към глезена на Йордан Минев.

Иначе Лудогорец започна устремни атаки по фланговете. Защитата на Левски бе подложена на натиск и изпитваше колебания.

В 11-ата минута шут на Миро Иванов отблизо в близкия долен ъгъл бе спасен от стража на Левски Ивайло Василев, който днес заместваше наказания през седмицата Пламен Илиев.

Шампионите бяха оставени да отправят 4 бързи удара към вратата на гостите и четвъртият вече беше в мрежата.Това стана в 12-ата минута, когато след плахи действия на синята отбрана при разбъркване и неуспешни опити за изчистване Станислав Генчев откри резултата отблизо.

Левски отстъпваше трайно в агресията, но в 21-ата минута Рамос успя да пробие в наказателното поле, като първо се освободи от Станислав Генчев и след това се опита да финтира Светослав Дяков, който обаче подложи крак и закачи гологлавото крило, който нямаше какво да стори, освен да падне. Реферът Николай Йорданов за втори път влезе трайно в светлините на прожекторите, неотсъждайки дузпа за „сините”.

В 27-ата минута Лудогорец изпусна да удвои аванса си. Марселиньо бе изпуснат от Станислав Ангелов при центиране отдясно на Иван Стоянов и само неточността лиши бразилеца от гол.

В следващите минути вратарят Ивайло Василев беше последна преграда пред вратата на Левски. Първо в 30-ата минута той изби изстрел на Гъргоров от малък ъгъл. В 37-ата минута пък Миро Иванов центрира ниско за Марселиньо, който хитро пропусна топката и Василев трябваше да я спира с крака.

Минута по-късно Марселиньо бе изведен зад гърба на цялата защита на Левски сам срещу вратаря, но току преди да стреля Мулдер, който бе успя да го настигне, с фантастичен шпагат изчисти в ъглов удар.

Минута преди края на редовните 45 минути при изпълнение на ъглов удар за Лудогорец Де Карвальо изчисти лошо с гръб към центъра, топката попадна на крака на Барт, който стреля от движение, но Василев боксира.

Почивката дойде при 1:0 в полза на домакините.

За началото на второто полувреме старши треньорът на „сините” Илиан Илиев пусна в игра Марселиньо вместо Христо Йовов. Това даде резултат и само 2 минути след подновяването на играта бразилецът помогна за изравнителен гол. Мулдер проби и центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Марселиньо свали топката с глава за Илиян Йорданов. Крилото финтира бранител и с премерен удар отблизо направи 1:1.

Станислав Генчев обаче попари повишеното настроение у „сините” редици с втори гол за разградчани. С кандилка под гредата от 30 метра той направи безпомощен излезлия леко напред Ивайло Василев в 58-ата минута.

Опасен шут на Минев мина над гредата малко по-късно.

В 73-ата минута пък Де Карвальо получи възможност да стреля при първия ъглов удар на Левски от началото на мача, но защитата на домакините се справи, изчиствайки.

Импотентната атака на Левски не даде никакъв резултат до края на срещата, а старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев потърси сигурността в действията на своя тим и триумфира в края.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо