3. Лудогорец разсече Славия на шест и оглави класирането (видео)

Лудогорец разсече Славия на шест и оглави класирането (видео)

Бадема с хеттрик, „белите” играят 60 минути с човек по-малко

Отборът на Лудогорец взе скалпа на първи софийски гранд. Разградчани унижиха Славия след като ги победиха с 6:0 в мач от 5-ия кръг на „А” група.

На стадион „Калиакра” в Каварна символичните домакините от Разград поведоха в 23-ата минута с гол на Емил Гъргоров. В 31-ата минута Галин Иванов успя за отрицателно време да си изкара два жълти картона и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Гъргоров оформи своя хеттрик с попадения в 52-ата и 70-ата минута, а между тях в 57-ата се разписа Михаил Александров. Резервата Жуниор Кишада пък добави още два гола в 81-ата и 86-ата минута.

Двубоят започна с изразено териториално превъзходство на отбора на Лудогорец. Още от началните минути разградчани упражниха сериозен натиск върху своя съперник и се настаниха трайно в неговата половина. Въпреки това в първите десет минути не се стигна до сериозни опасности пред вратата, пазена от Стефано Кунчев. Постепенно игровите действията се изместиха към централната част на терена и тъкмо когато „белите” решиха, че са изравнили играта дойде 23-ата минута, когато Емил Гъргоров получи подаване в наказателното поле и с премерен удар с левия крак от около 15 метра откри резултата.

Малко след това Марселиньо можеше да удвои преднината на Лудогорец, след като бе намерен отлично от Михаил Александров, но от близко разстояние стреля право в тялото на Кунчев.

Така се стигна до 31-ата минута, която до голяма степен беляза изхода от мача. Тогава Галин Иванов получи жълт картон за извършено нарушение срещу противников играч, но оспори подигравателно решението на Антон Генов с иронично ръкопляскане, придружено с реплики. Това не се понрави на рефера и той мигновено показа втори жълт картон, пращайки преждевременно футболистa на Славия под душовете.

Символичните домакини обаче не се възползваха от предимството си и докрая на първата част не сътвориха нищо опасно пред вратата на тима от София.

Второто полувреме започна отлично за разградчани, които нацелиха напречната греда след удар на Марселиньо. Малко по-късно в 52-ата минута Емил Гъргоров попадна за втори път в прегръдките на своите съотборници, удвоявайки преднината на Лудогорец. Марселиньо изведе чудесно Михаил Александров, който нахлу отдясно в наказателното поле и подаде към непокрития Гъргоров, a за нисичкият футболист не бе трудно да се разпише за втори път.

Пет минути по-късно оставилият отлични впечатления Михаил Александров също записа името си сред голмайсторите, придавайки класическо изражение на резултата. Александров нахлу отдясно в наказателното поле и с хубав диагонален удар от 18 метра  прати за трети път топката в мрежата зад Стефано Кунчев.

Кошмарът за Славия обаче не свърши дотук. В 70-ата минута Емил Гъргоров оформи своя хеттрик след като бе изведен зад гърба на „бялата” защита. Бадема преодоля без проблеми Стефано Кунчев и на празна врата нямаше как да сбърка за 4:0.

В заключителните минути на срещата Жуниор Кишада влезе в игра, заменяйки Гъргоров. Именно бразилецът отбелязва само няколко минути, след като се появи на терена, засичайки с глава центиране на Йордан Минев отляво.

Четири минути преди края Кишада отбеляза втория си гол слагайки край на головото шоу.

Така отборът на Лудогорец записа четвърти пореден успех в "А" група и то по изключително категоричен начин. Победата изкачва разградчани на първо място с актив от 13 точки преди мача на ЦСКА с Локомотив (Пловдив) утре вечер. Славия пък остава на 11-а позиция с 4 пункта.