3. Лудогорец с първа загуба при Дамбраускас (ВИДЕО)

Лудогорец с първа загуба при Дамбраускас (ВИДЕО)

Разградчани загубиха с 1:2 от руския Акрон Толиати

Лудогорец загуби за пръв път в контролите си през зимата. Поражението с 1:2 дойде от втородивионния руски тим Акрон Толиати.

Руснаците заместиха Марибор, който по план трябваше да се изправи срещу българския шампион, но заради няколко случая на коронавирус в отбора им, контролата пропадна.

Първата сериозна опасност за една от двете врати дойде в 5-ата минута, когато Драгош Григоре сбърка и подари топката на съперник. Последва силен удар по земя, който обаче не намери очертанията на вратата, пазена от младия Дамян Христов, който прави неофициален дебют за първи отбор на българския шампион.

В 16-ата минута Лудогорец отправи първия си точен удар. След добре развита атака отдясно Сисиньо бе намерен в наказателното поле. Той овладя и стреля, но твърде слабо и вратарят Волков улови безпроблемно.

Три минути по-късно Доминик Янков изведе Димитър Илиев зад гърба на противниковата отбрана. Илиев обаче не успя да преодолее Волков, който много добре излезе и скъси ъгъла. Последва добавка на Жордан Икоко, който прати топката над вратата.

В 24-ата минута руснаците поведоха. Капитанът на Акрон получи  в наказателното поле. Той пусна успореден на голлинията пас. Топката стигна до Даур Квеквешкери, който напълно необезпокояван насочи топката в близкия ъгъл на Дамян Христов.

В 33-ата минута Димитър Митков опита центриране в наказателното поле. Топката хвана коварна траектория и изненада вратаря на руския тим Волков. Той обаче не предприе рискува и изби топката в ъглов удар.

В края на първата част Жордан Икоко технично се освободи от противник и стреля по земя от границата на наказателното поле, но Волков се бе позиционирал добре и улови.

Две минути след почивката появилият се в игра преди секунди Акрон Гогричиани проби отляво и опита да вкара в близкия ъгъл, но Дамян Христов бе заел добра позиция и успя да избие в ъглов удар.

Десет минути по-късно Лудогорец бе много близо до изравнителния гол. Доминик Янков тръгна на самостоятелен пробив. Той проби в наказателното поле и с техничен удар потърси далечния ъгъл на вратата, но топката премина на сантиметри встрани от целта.

Час игра след началото Христов трябваше на няколко пъти да се намесва и да спасява удари по посока вратата на Лудогорец. Младият страж на „орлите“ показа стабилност и не позволи на руснаците да удвоят преднината си. В 68-ата минута Бернард Текпетей опита късмета си с удар от дистанция, но изпълнението бе доста неточно.

В ответната атака Делкин бе намерен в наказателното поле, а Драгош Григоре бе твърде далеч от него. Футболистът на Акрон обаче прати топката над вратата. Няколко минути по-късно Лудогорец изравни. Доминик Янков показа чудесна техника, за да се озове на чиста голова позиция и насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата. След рикошет в левия страничен стълб топката се озова в мрежата.

Равенството обаче се задържа броени секунди, тъй като руснаците отново поразиха вратата на Дамян Христов. Артур Газданов получи остро подаване, обърна се фронтално срещу вратата и с коварен удар изненада младия страж на Лудогорец. Христов имаше достатъчно време за реакция, но бе подведен от коварната траектория на топката. В 80-ата минута Христов трябваше да се намесва, след като футболист на Акрон отново бе оставен непокрит в наказателното поле.

Четири минути по-късно Газданов за малко да удвои головата си сметка. Той получи в наказателното поле, залъга бранител на Лудогорец и стреля опасно, но топката не намери целта.