3. Лудогорец съкрати на 5 точки разликата с ЦСКА преди вечното дерби (+ВИДЕО И СНИМКИ)

Иван Стоянов излезе начело при голмайсторите след два гола на "Огоста"

Лудогорец намали разликата с ЦСКА на върха в класирането на 5 точки преди утрешното вечно дерби. Разградчани постигнаха убедителна победа като гости на Монтана с 4:1 и събраха 58 точки в своя актив. „Армейците” имат 63 преди утрешния сблъсък срещу Левски. С два гола днес Иван Стоянов излезе еднолично на първото място в голмайсторската листа с 14 попадения, с 1 повече от есенния първенец Янис Зику. По едно попадение за гостите добавиха капитанът Емил Гъргоров и резервата Михаил Александров. За Монтана се разписа Димитър Воденичаров през втората част при резултат 0:2, но домакините бяха покосени с нови два гола.

Лудогорец поведе набързо с 2:0 чрез Гъргоров в 13-ата и Иван Стоянов в 21-ата минута. Марселиньо направи няколко пропуска преди Димитър Воденичаров да върне един гол в 72-ата минута. Но веднага в следващата минута Иван Стоянов вкара второто си попадение в мача, а в 80-ата минута Мишо Александров довърши тима на Атанас Атанасов – Орела за крайното 4:1.

Лудогорец от рано взе нещата в свои ръце. Гулдан би несериозно в ръцете на вратаря в 12-ата минута преди разградчани да открият резултата в следващата минута. Гъргоров бе оставен непокрит при ъглов удар и с премерен удар по диагонала откри резултата.

Вторият гол не закъсня. В 21-ата минута Марселиньо изведе Иван Стоянов сам срещу вратаря и нападателят се възползва от ситуацията с второ попадение за гостите.

Вече решил мача, Лудогорец започна с пропуските. Марселиньо не успя да оползотвори пас на Иван Стоянов на далечната греда, като би във вратаря Яначков.

Монтана се примири със сериозното изоставане и вече нямаше какво да губи, освен да се опита да върне някой гол. Тихомир Трифонов обаче не намери очертанията на вратата с глава след центриране на Дениран, който по-късно шутира над напречната греда.

Второто полувреме започна вяло. Победителят вече бе ясен. Лудогорец обаче продължи с пропуските. Марселиньо на два пъти не успя да увеличи преднината на тима си, като при втория случай дори си мислеше, че ще му вдигнат засада. Въпреки че бе в такова положение, асистент реферът не вдигна флага и вече разконцентрираният бразилец с прехвърлящ удар прати топката в аут.

Монтана тъкмо направи мача интересен с едно връщащо попадение, когато Лудогорец тотално уби интригата с трето за себе си. Първо в 72-ата минута Воденичаров засече с глава центриране на Мичев от корнер и намали. В следващата атака обаче Иван Стоянов поведе в голмайсторската листа на „А” група с 14-ия си гол за сезона. Нападателят комбинира с резервата Кашчелан на двойно и със силен шут направи 3:1.

В 80-ата минута резервата Мишо Александров оформи крайното 4:1 след самостоятелна акция.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо