3. Лудогорец се добра до късно равенство с Рапид (+ВИДЕО)

Лудогорец се добра до късно равенство с Рапид (+ВИДЕО)

Ахмед Ахмед развали приятелския дух на контролата, след като се направи на принципен в добавеното време

Лудогорец стигна до късно равенство 2:2 срещу румънския Рапид (Букурещ) в приятелска среща, която ни най-малко завърши приятелски. Резервата Гела изравни резултата три минути преди края на редовните 90 минути. Чак в добавеното време обаче добре познатият рефер Ахмед Ахмед от Бургас реши да се прави на принципен и раздаде три жълти картона, което изнерви футболистите на двата отбора, като се стигна и до шамари. Защитникът Кайсара бе контузен с последния съдийски сигнал и остана да лежи на тревата, а Барт плесна виновникът от румънците. Иначе Йоница откри за гостите в 13-ата минута. Ильовски покачи техния аванс в 25-ата, а Кишада върна един гол точно преди почивката. През второто полувреме Ивайло Петев пусна част от титулярите си и в 87-ата минута натискът им се увенча с успех с изравнителния гол на Гела.

Румънците първи стигнаха до голова възможност. В 4-ата минута острието на Рапид Александру Йоница засече застрашително с шпагат прострелно центриране отдясно, но прати топката високо над вратата на Голубович.

В 13-ата минута обаче гостите успяха да излязат напред в резултата. Същият този Йоница се възползва от грешка в защитата на „орлите” и с прецизен удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл направи 1:0.

Лудогорец се хвърли в атака, за да изравнява. В 16-ата минута Бургзорг се измъкна хитро между бранителите на румънците и пусна вляво към свободния Безяк. Словенският нападател хубаво стреля фалцово покрай вратаря, но в аут.

Само две минути по-късно Ренан да Силва от състава на Рапид получи топката от втора позиция и се озова сам срещу Голубович, но вратарят затвори ъгъла и отрази последвалия удар.

Противно на игровия развой румънският тим стигна до втори гол в 25-ата минута. Теро Мантула не се намеси убедително при атака на Ильовски. Нападателят се възползва и от неразбирателство между Голубович и Моци на празна врата направи 2:0.

Точно преди почивката Лудогорец успя да върне един гол. Кишада елегантно финтира защитник в наказателното поле на Рапид и с премерен удар покрай плонжиралия вратар намали изоставането на своите.

През второто полувреме старши треньорът на разградчани Ивайло Петев извърши няколко смени, като най-напред се появиха Миро Иванов и Франк Гела. Именно плеймейкърът раздвижи играта на домакините, докато котдивоарецът направи няколко пропуска. В 68-ата минута той получи топката на празна врата от Кишада, но профука с лека ръка идеалната възможност с висок шут над напречната греда.

Две минути по-късно Кишада беше изведен от Миро Иванов, като се опита да прехвърли вратаря на румънците, ала го направи безуспешно.

В 85-ата минута Мишо Александров се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и с мощен удар в горния ляв ъгъл се опита да изравни, но резервата Албуц успя да спаси.

В крайна сметка усилията на „зелените” се увенчаха с успех и в 87-ата минута Гела, който до този момент беше грешникът за домакините, фиксира крайното 2:2 с премерен удар от границата на наказателното поле.

В добавеното време реферът от Бургас Ахмед Ахмед обаче реши да се прави на принципен и набързо раздаде три жълти картона, като до този момент изобщо не беше бъркал в джобчето. Друг е въпросът дали имаше основание да го прави, защото в средата на втората част пожали играч на гостите. Георги Костадинов и Барт от Лудогорец бяха предупредени официално от арбитъра, докато Милосавлиевич от Рапид беше „декориран”. Освен това само Ахмед си знае защо удължи 2-минутното продължение. С последния съдийски сигнал Кайсара беше фаулиран грубо от Сурду и Барт удари един шамар на румънеца, което развали приятелския дух на мача. Страстите все пак бързо бяха охладени, но Кайсара остана да лежи на тревата видимо контузен.

Така в рамките на малко повече от месец Лудогорец извъртя две равенства срещу румънски съперници. Първо 1:1 срещу Стяуа през септември и сега 2:2 срещу друг столичен тим от северната ни съседка – Рапид.

В следващия IX кръг - на 21 октомври, шампионът гостува на Ботев (Вр). В X кръг на "орлите" отново предстои мач извън Разград - с Черноморец на стадион "Лазур" в Бургас.