3. Лудогорец се надигна с разгром над Пирин (ВИДЕО)

Лудогорец се надигна с разгром над Пирин (ВИДЕО)

Шампионът прекъсна черна серия срещу "орлетата" в Разград с 4:0

Лудогорец повъзвърна нараненото си самочувствие след 1:7 от Нордселанд в Лигата на конференциите с убедетилен успех над Пирин с 4:0 в двубой от 13 кръг на efbet Лига. С успеха "орлите" успяха да прекъснат негативната си серия срещу тима от Благоевград в Разград, след като в последните си три домакинства не успя да спечели срещу този съперник. Преди година "орлетата" победиха сензационно Лудогорец с 1:0, а през сезон 2021/2022 постигнаха знаменитата си победа с 5:3 като гост. Поражението за гостите сега сложи край и на серията им от 4 двубоя без загуба в шампионата под ръководството на Иво Тренчев.

Лудогорец си осигури ранно попадение след едва 6 минути, когато Спас Делев с глава се разписа. Попадението бе прегледано на ВАР заради потенциално нарушение в атака, но все пак бе признато. Само 10 минути по-късно Клод Гонзалвеш пострада след неволен удар на съперник в областта на окото и бе заменен принудително от Петро Нареси.

В 33-ата минута Пирин стигна до страхотна възможност да изравни. Аймен Суда получи топката в наказателното поле и стреля отблизо, но Симон Слуга протегна ръка и успя да избие удара в корнер.

Втората част започна с две положения пред вратата на Марио Кирев. Първо вратарят успя да спаси изстрел на Мунир, а минути по-късно Якуб Пьотровски стреля коварно от дистанция, но топката мина встрани от целта.

След час игра интригата в Разград секна, след като Якуб Пьотровски с глава прониза Кирев за 2:0, възползвайки се от добро центриране на Кайо Видал. Лудогорец довърши "орлетата" 10 минути по-късно, след като след продължително разбъркване Руан Крус се оказа най-съобразителен. Попадението бе разглеждано от ВАР повече от 5 минути преди да бъде признато. Въпреки комфортния аванс, "зелените" продължиха да атакуват, а Кайо Видал се разписа ефектно след техничен прехвърлящ удар за 4:0. Пет минути преди края отлична атака на Лудогорец изведе Рик на перфектна сицуация, но от непосредствена близост звездата на домакините направи по-трудното, стреляйки в аут.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев (к), 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан,8. Клод Гонзалвеш, 11. Мунир Шуиар, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо;

Треньор: Ивайло Богданов;

ПИРИН:  1. Марио Кирев, 8. Дмитро Семенив, 29. Мартин Бачев, 38. Александър Дюлгеров (к), 6. Андрей Йорданов, 20. Аймен Суда, 4. Айуб Абу, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Юго Комано, 11. Иван Тасев, 17. Борис Тютюков;

Треньор: Иво Тренчев.