3. Лудогорец се разписа с класика над ЦСКА (ВИДЕО)

Лудогорец се разписа с класика над ЦСКА (ВИДЕО)

Шампионите взеха трета поредна победа у дома срещу „червените“

Шампионът на България Лудогорец победи отбора на ЦСКА с 3:0 у дома. Точни за домакините бяха Моци в 41-вата, Безяк в 62-рата и Марселиньо в 73-тата минута. Това е първа загуба за „червените“ през този сезон в „А“ група, след като записа три последователни равенства от началото на шампионата.

Отборът на Стойчо Стоев напълно заслужи този успех, като през цялото време бе по-добрият тим на терена, владееше повече топката и имаше повече положения.

За състава на „червените“ единствените, които се отличиха с по-добре представяне бяха Марсиньо и вечно стабилният капитан Вальо Илиев. Томаш Черни също показа добра игра, като предотврати по-изразителна загуба за отбора си.

Пъровото полувреме започна доста интересно, като и двата отбора търсиха гола. За ЦСКА Марсиньо се отчете с два далечни удара. А в 12-ата минута удар на Иван Стоянов бе блокиран от защитата в червено.

След 20-ата минута по-добрият отбор на терена бе този на домакините. В 22-рата минута Шоко центрира към границата на наказателното поле, където Марселиньо стреля от движение, но Черни се справи.

В 39-ата „армейците“ пропуснаха най-чистото си положение. Емил Гъргоров центрира в накзателното поле, Вальо Илиев подаде с глава към Менди, който му върна със задна ножица, а бранителят отново с глава пропусна вратата на Стоянов.

Две минути по-късно логичното се случи и Лудогорец поведе. След късо изпълнение на корнер между Иван Стоянов и Марселиньо, Стоянов центрира в наказателното поле, където Козмин Моци засече топката по най-добрия начин.

В края на полувремето домакинтие пропуснаха да удвоят аванса си. Безяк стреля от дъгата на наказателното поле, Черни изби, а при добавката Абало, останал сам срещу вратаря на „армейците“, не успя да уцели вратата и прати топката над напречната греда.

Лудогорец успя да удвои аванса си с първата по-опасна атака през втората част. В 62-рата минута Дяков пусна страхотен пас към Безяк, който без проблеми завърши в долния ляв ъгъл на Черни.

Две минути по-късно „червените“ имаха възможност да намалят резултата. Чочев бе изведен зад отбраната на домакините и стреля силно, но топовният му удар срещна дясната греда на Стоянов.

В 68-ата минута Марсиньо шутира силно извън наказателното поле, но вратарят на Лудогорец реагира перфектно, спасявайки с една ръка.

В 73-тата минута обаче Лудогорец нанесе и трети удар. Кайсара бе изведен много добре по левия фланг, пусна по перфектен начин топката към Марселиньо, за когото не оставаше нищо друго, освен да направи резултата класически.

В последните 10 минути „армейците“ останаха и с човек по-малко, след като Емил Гъргоров се контузи, а Стойчо Младенов вече бе използвал всичките си смени.

Останал 11 срещу 10 Лудогорец започна да се забавлява и да играе повече за феновете си, отколкото да търси ново попадение във вратата на „червените“.

След тази победа Лудогорец се изкачва до втората позиция, като има девет точки, на една зад лидера Литекс. ЦСКА остава в доланта половина на схемата с три точки.